148 dat deze laatstgenoemde regeling, welke o.a. geldt bij het dienstvak der Posterijen en Telegrafie evenwel voor nabestaanden van Ambtenaren, die in 't laatst van een kalenderkwartaal komen te overlijden hard is en onbillijk in vergelijking met de gevallen, waarin het overlijden plaats heeft in 't begin van een kwartaal en dat wel in een omstandigheid, waarin de menach zoo'n groote behoefte heeft aan zekerheid, terwijl zorgen voor de toekomst zich juist dan het schrijnendst doen gevoelen, dat het zeer wenschelijk is, dat voor alle ambtenaren dezelfde be palingen gelden ten aanzien van de uitbetaling van traktement in geval van overlijden onafhankelijk van den tak van dienst en van het tijdstip, waarop het overlijden plaats vindt. Redenen, waarom adressante Uwe Exeellentie eerbiedig verzoekt, over eenkomstig het verzoek door de Vereeniging van Directeuren en Commiezen der Posterijen en Telegrafie aan Uwe Excellentie's ambtgenoot den Minister van Waterstaat gericht, het daarheen te willen leiden, dat voor de Ambte naren van het Kadaster steeds drie maanden uitbetaling van traktement na afsterven plaats hebbe, evenals zulks bepaald is voor de Gemeente- Ambtenaren te Amsterdam. 't Welk doende, enz. liet Bestuur, enz. Den 15en Februari werd aan den Minister 't volgende rekest met begeleidende memorie verzonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde", gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 4 December 1887, n°. 23. dat de met groote nauwkeurigheid bepaalde punten der eerlang te voltooien Rijksdriehoeksmeting den grondslag vormen voor de vele te wachten hermetingen van het kadaster, dat bij het uitvoeren dier hermetingen vele uitgaven kunnen voorkpmen worden, wanneer de plaats van ieder punt der Rijksdriehoeksmeting blijvend verzekerd is. Redenen waarom voornoemd bestuur de vrijheid neemt, onder over legging van een memorie dit onderwerp betreffende zich tot Uwe Excellentie te wenden met het eerbiedig verzoek maatregelen te willen treffen, dat de betrouwbaarheid der punten van de Rijksdriehoeksmeting in de toe komst verzekerd blijve. 't Welk doende, enz. Het Bestuur, enz.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 154