152 bovenvermelde overwegingen en conclusiën eenstemmig vereenigd. Door eenige leden werd nog betwijfeld of ten behoeve van de driehoeksmetingen van lagere orde, een eenvoudige werkwijze naar de eischen van het kadaster, wel tot het geraamde bedrag van f 200.000.(d. i. zelfs bij 3000 torens nog ruim ƒ60.voor elk) zou voeren en al ware dit het geval, elan zou die uitgave nog aan te bevelen zijn om veel grooter uitgaven te besparen, die eene verwording der thans uitgevoerde Rijksdriehoeksmeting tengevolge zou hebben. Den inleider werd het samenstellen van dit begeleidend schrijven opgedragen en hem daarbij desverkiezend de voorlichting van eenige leden toegezegd. Namens het Bestuur, enz. De Secretaris, enz. Den 2 7 en Maart richtte zich het Bestuur tot de Commissie tot herziening van het Koninklijk besluit van 5 Januari 1884, Stbl. n°. 4, naar aanleiding van in dagbladen opgenomen berichten omtrent het door die commissie ontworpen tarief voor reis- en verblijfkosten der ambtenaren met een uitvoerig schrijven, daarin de wenschelijkheid betoogende dat de landmeters van het kadaster het recht van reizen per ie klasse spoor mogen blijven behouden. Reeds den volgenden dag zond de voorzitter dier Commissie dat schrijven terug met de mededeeling dat de Commissie reeds haar rapport had ingediend bij den Minister en gaf ons in over weging ons te wenden tot den Minister. Daarop werd den 6en April het volgend rekest aan den Minister toegezonden. Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuurder „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde" gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4den .December 1887, n°. 23, dat naar aanleiding van in dagbladen opgenomen berichten omtrent het door de Commissie tot herziening van het Koninklijk besluit van 5 Januari 1884 Stbl. n°. 4 ontworpen tarief voor reis- en verblijfkosten der Ambtenaren, het zich gewend heeft tot die Commissie, in een uit voerig schrijven de wenschelijkheid betoogende, dat de landmeters van het Kadaster het recht van reizen per ie klasse spoor dat zij nu hebben als gerangschikt in de 3e klasse van het reistarief, mogen blijven bezitten,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 158