Den 13^en September 1909 overleed de heer A. C. Oosterman, landmeter van het kadaster te Breda. De Vereeniging verliest in hem een trouw lid. Wie geregeld onze jaarvergaderingen bezocht, zou steeds onder de aanwezigen den heer Oosterman ontdekken. Den 9<len December d. a. v. overleed de heer J. T. Hessels oud-voorzitter der Vereeniging; gedurende de jaren 18891891 leidde hij de algemeene vergaderingen. Den isten Januari van dit jaar trad als mede-redacteur van ons tijdschrift op de heer P. J. Hamelberg in de plaats van den heer R. A. de Wal. Toen de redacteur, de heer E. R. de Vries met ingang van 16 Maart 1910 benoemd werd tot ingenieur-verificateur der domeinen, gaf deze het bestuur in overweging om naar een opvolger uit te zien, daar hij bij het einde van het loopende jaar de redactie meende te moeten neerleggen. Van het bestuur der internationale afdeeling van het „Congres national et international de géomètres" werd den 13 Januari een uitnoodiging ontvangen tot deelname aan het Congres, dit jaar te Brussel gehouden. Hierop werd geantwoord dat ons bestuur met groote belangstelling kennis genomen had van het besluit van den Bond der Belgische Maatschappijen van Landmeters' tot het houden van een Congres te Brussel. Daar de financiën der Vereeniging niet toelieten een afge vaardigde voor dit Congres te benoemen antwoordden wij aan het bestuur der internationale afdeeling, dat medewerking onzerzijds slechts kon bestaan in 't maken van propaganda in het tijdschrift met opwekking tot deelname. Aan het comité werd in over weging gegeven onze Regeering te verzoeken een officieëlen Nederlandschen afgevaardigde voor het Congres te benoemen. Daartoe aangezocht zou een bestuurslid onzer Vereeniging zich gaarne ter beschikking stellen, Den 2 7sten Februari werd van de internationaie afdeeling van het Congres een dankbetuiging ontvangen voor de welwillende mede werking. Of het Congresbestuur zich tot onze Regeering gewend heeft om een officiëelen vertegenwoordiger werd niet medegedeeld. De heer Paulussen uit Maastricht ging persoonlijk 't Congres bijwonen en deze toonde zich op ons verzoek volgaarne bereid met zijn persoonlijke deelname de vertegenwoordiging onzer Vereeniging te combineeren. i,5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 15