i55 Dit werd den 3e11 April aan den Bond gemeld. Tevens werd aan den Bond te kennen gegeven dat de nadere beantwoording dier vragen na onze algemeene vergadering zou plaats hebben, opdat onze Vereeniging in de gelegenheid zou zijn de zaak grondig te bestudeeren. Ten einde het resultaat vóór de algemeene ver gadering van den Bond te kunnen bekend maken, zou onze algemeene vergadering tijdig plaats hebben. Den 24e April 1911 werd (in opdracht der algemeene vergadering van 26 September 1910), een rekest gericht aan den Minister van Financiën, waarbij gevraagd werd naar de uitkomsten van 't onder zoek der Commissie 1909. Het adres luidde: Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde", gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4den December 1887, n°. 23, dat Uwe Excellentie in den loop van het jaar 1909 een onderzoek heeft doen instellen naar houding, optreden en ijver der landmeters van het Kadaster, dat de landmeters met vertrouwen de uitkomsten van dat onderzoek tegemoet zagen, dat de rondgang van de Commissie, belast met dat onderzoek bij het publiek en andere ambtenaren de meening deed ontstaan dat ernstige onregelmatigheden door de ambtenaren van het Kadaster waren gepleegd, dat deze meening schade kan doen aan den goeden naam van en het vertrouwen in die ambtenaren, dat hoewel de landmeters met ingenomenheid kennis namen van de voor hen waardeerende woorden door Uwe Exc. gesproken in de Eerste Kamer der Staten-Generaal tijdens de behandeling der Staatsbegrooting voor 1910, in de algemeene Vergadering der „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde", gehouden te Amsterdam d.d. 26 September 1910 van verschillende ziiden gewezen werd op het belang voor de landmeters in staat gesteld te worden genoemde meening te kunnen weerleggen. Redenen waarom het bestuur zich tot Uwe Exc. wendt met het eerbiedig verzoek den uitslag van het ingesteld onderzoek te mogen vernemen. 'tWelk doende, enz. Het Bestuur, enz.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 161