156 Den 2 7 en Mei d. a. v. werd door het Bestuur de volgende missive als antwoord op dit rekest ontvangen. De Minister. Gelezen een adres d.d. 24 April iqii enz. om genoemde meening te kunnen weerleggen, en houdende verzoek om den uitslag van het ongestelde onderzoek te mogen vernemen; Heeft goedgevonden en verstaan: aan adressant bij afschrift dezer te kennen te geven dat een onderzoek omtrent de regeling en uitvoering van den velddienst tot instandhouding van het kadaster behoort tot de bestuursmaatregelen van inwendigen dienst, waaromtrent van regeeringswege geene mededeelingen worden verstrekt, en dat mitsdien aan het verzoek niet kan worden voldaan. Voor gelijkluidend- afschrift. De Secretaris-Generaal, enz. Den 31™ Maart vergaderde het bestuur met den redacteur te Zutphen o. a. ter bespreking van het onderwerpopleiding voor landmeter van het kadaster. Dit had tot gevolg dat den 23™ Mei aan den Minister van Financiën, 't volgende rekest met begeleidende memorie werd verzonden Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde", gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4den December 1887, n°. 23, dat de noodzakelijkheid van een stelselmatige opleiding van den land meter van het kadaster reeds in het jaar 1875 in eene vergadering van ingenieurs-verificateur en landmeters van het kadaster werd betoogd, dat met de geleidelijke vermeerdering der van het kadaster gevergde diensten die noodzakelijkheid steeds dringender werd en onze Vereeniging daaraan ook herhaaldelijk uiting gaf en wel het laatst in een verzoekschrift aan Uwe Excellentie d.d. 18 April 1908, dat met eenigen grond vermoed mag worden dat alleen finantiëele bezwaren tot nu toe de verbetering der opleiding in den weg stonden, dat wij in bijgaand schrijven, 't welk wij de eer hebben Uwe Excellentie aan te bieden, meenen aangetoond te hebben dat een opleiding in hoofd zaak ingericht overeenkomstig de ook vroeger te kennen gegeven wenschen geen offers van 's Rijks schatkist vordert.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 162