Met belangstelling wordt een verslag van het gehouden Congres van de hand des heeren Paulussen in ons tijdschrift tegemoet gezien. Bij deze brengen wij nogmaals den heer Paulussen dank voor z'n bereidwilligheid, (applaus). Van de landmeters van het kadaster te Rotterdam werd den 2-jsten Januari een brief ontvangen met een afschrift van een missive door hen gericht aan den heer Ingenieur-Verificateur te Den Haag, inhoudende bezwaren tegen de wijziging van art. 117 I. K. bij Ministriëele missive d.d. 17 Januari 1910 N°. 60 Regie, waarbij zij den steun der Vereeniging vragen bij den Minister. Na kennisneming van den ingekomen brief der Rotterdammers meende het Bestuur, zooals het ook antwoordde op dit schrijven, eerst te moeten afwachten hoe de bepaling, vervat in bovenge noemde Ministeriëele Missive zou werken en of meerdere klachten hieromtrent van andere kantoren zouden worden kenbaar gemaakt. In Augustus evenwel meénden we, dat de tijd daar was om de Commissie tot herziening van het Koninklijk Besluit van 5 Januari 1884 Stbl. N°. 4 er op te' wijzen, dat bij de vaststelling van het door haar in te dienen voorstel het zeer gewenscht zou zijn rekening te houden, ook met omstandigheden als zich te Rotterdum voordoen, waar de Gemeente door haar uitbreiding zoo'n grooten omvang heeft aangenomen, dat de billijkheid eischt, dat voor reizen binnen standplaatsen van dien omvang, zoowel voor dienst als voor particulier werk, ook vergoeding wordt toegekend. Dit schrijven werd, onder overlegging van een afschrift van de door de Rotterdamsche landmeters door tusschenkomst van den Ingenieur-Verificateur te Den Haag aan Z. Exc. den Minister van Financiën aangeboden missive, den 2 5sten Augustus aan de Commissie-herziening-reisbesluit verzonden. Den isten Maart meende de toenmalige Secretaris onzer Ver eeniging, de heer Weijgers in verband met zijne benoeming tot Ingenieur-Verificateur van het kadaster en de vele daaruit voortvloeiende werkzaamheden bij de aanvaarding van zijn nieuw ambt, zijn functie als Secretaris-Penningmeester te moeten neer leggen daar hij vreesde deze niet meer zoo te kunnen waarnemen als hij dat noodig achtte. Hoewel zijn beide medebestuurders dit feit betreurden, respecteerden zij volkomen zijn motieven. Den 2j sten Februari had de overdracht plaats van het Secretariaat. i6

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 16