167 na 2 jaren adsp. tot candidaat. 6 maanden. Examen voor candidaat-landmeter, indien de cursus-landmeters zulks noodig vinden bij twijfel aan voldoende bekwaamheid der adspiranten. Na benoeming tot candidaat-landmeter volgt de plaatsing in de volle praktijk onder leiding van bewaarder, boekhouder en landmeter, die de cursus-landmeters op bepaalde tijden inlichten omtrent de vorderingen der candidaat-landmeters. Ve Tijdperk (1 OctoberApril). Kadastrale en hypothecaire boekhouding aan de bewaringen onder leiding van den betrokken ambtenaar. VIe Tijdperk (r April1 Octobervlhvolgendjaar). Gewone velddienst in zijn vollen omvang en onder leiding van landmeters. Gedurende drie maanden van deze periode plaatsing onder leiding van een controleur der grondbelasting. Totaal 4 jaren. Na vier jaren sinds de aanstelling tot adspirant-landmeter examen voor landmeter van het kadaster, welk examen beperkt wordt tot hetgeen noodig is ter bepaling van het rangnummer. Namens het Bestuurenz. De Secretaris, enz. Tot nu toe werd 't Bestuur nog niet ter audiëntie uitgenoodigd. Den 12en Juni werden de niet-leden bij een circulaire nogmaals opgewekt als lid toe te treden. Deze opwekking vond bij enkelen gehoor. De nieuwe leden heeten we hartelijk welkom. Moge ieder onzer leden in z'n onmiddelijke omgeving nog eens geduldig een poging wagen om de halstarrigen te bekeeren. Den i3en jUni werd de in de 3e afl. jaar 1911 van ons tijd schrift afgedrukte circulaire, welke onzen leden bekend is, kan- toorsgewijs verzonden, waarbij ontraden werd aan de oproeping

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 173