\~]2 Commissie. Aan het lid dr. G. van Diesen c. i. werd, op zijn verzoek, wegens gevorderden leeftijd, bij Koninklijk besluit van 29 April 1910 N°. 29 eervol ontslag uit de Commissie verleend. Reeds bij de instelling der Commissie in 1879 tot een harer leden benoemd, beijverde de heer yan Dienen zich _gedurende ruim dertig jaren voor hare aangelegenheden. In de eerste jaren verleende hij in het bijzonder zijne medewerking in de zaken der Rijkswaterpassing, waarvan de uitkomsten werden neder- gelegd in de uitgave der Commissie „Uitkomsten der Rijks waterpassing 's-Gravenhage 1888". In de jaren 18971900 werd met groote zorg het secretariaat der Commissie door hem waargenomen. I11 alle zaken der Commissie werd van hem krachtige en vriendschap pelijke samenwerking ondervonden. De Commissie herhaalt openlijk hare dankbetuiging aan haar oud-lid dr. van Diesen, die zij tegenover hem persoonlijk reeds uitsprak. Vergaderingen. Ter bespreking van hare aangelegenheden vergaderde de Commissie driemalen, tweemalen te Haarlem en eens te 's-Gravenhage. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1898 aan den Staat geschonken biblio theek onderging evenals in vorige jaren uitbreiding, doordat ons medelid Heuvelink de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Betrekkingen met de buitenlandsche leden van de inter nationale vereeniging voor aardmeting. In het jaar 1910 werd geen vergadering gehouden van de internationale vereeniging voor aardmeting. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1910: de primaire driehoeksmeting; de basismeting; de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige plaatsbepaling; de slingerwaarnemingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 178