173 Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van 1910 bestond het personeel voor de driehoeks meting uit de volgende heeren: de ingenieurs iste klasse N. Wildeboer c. i. en j. A. van Eyk Bijleveld c. i.; de ingenieurs Cd. H. Bijl c. i., J. Canters c. i., J. B. de Hulster c. i., J. W. Dieperink c. i., W. B. Peteri c. i., H. Heyl c. i., C. H. Wouters c. i. en J. E. A. von Wolzogen Kühr c. i., de landmeters van het kadaster, gedetacheerd bij de Commissie, F. H. A. J. Bingen en Th. L. Kwisthout, en den schrijver H. Vuurman. De voornoemde landmeter Bingen keerde met 1 Maart 1910 op ver zoek terug bij den dienst van het kadaster. Benoemd werden tot ingenieur: met ingang van 15 Februari 1910, mejuffrouw F. G. van Neck c. i.met ingang van 1 Maart 1910, dc heeren A. L. Knook c. i. en H. W. Sebbelee c. i., en, met ingang van 1 December 1910, de heer G. W. Ph. Daniels c. i. Eervol ontlag werd verleend aan den ingenieur Wouters met 1 Fe bruari 1910, aan den ingenieur von Wolzogen Kühr met 1 Maart 1910, aan den ingenieur W. B. Peteri met 1 September 1910, aan den ingenieur Knook met 1 December 1910, aan den ingenieur Sebbelee met 1 Janu ari 1911. Aan den ingenieur Heyl werd, met ingang van 1 Januari 1911, verlof verleend buiten bezwaar der Commissie, terwijl zijn eervol ontslag ingaat met den dag waarop hij benoemd zal zijn tot adspirant-ingenieur bij den Waterstaat en 's Lands B. O, W. in Nederlandsch-Indië. Primaire driehoeksmeting. Er werd voortgegaan met het gereedmaken van de kopij voor de pu blicatie der uitgevoerde metingen en de daaruit berekende resultaten. Het tweede deel van Triangulation du Royaume des Pays-Bas" werd afge drukt, wat betreft de tabellen; dit deel zal weldra geheel gereed zijn. Basismeting. Er werden eenige studies en onderzoekingen gedaan ter voorbereiding van de uitvoering der basismeting. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting werden dit jaar in aansluiting aan die van het vorig jaar wederom door vier ploegen voortgezet, die daartoe omstreeks 1 Mei naar het terrein ver trokken. Voor de voortzetting van het rekenwerk bleef ook thans de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 179