Met het derde bestuurslid, den heer Zijlstra, wisselde de heer Weijgers van functie. De bibliotheek der Vereeniging werd uitgebreid met de ge wone periodieken en met eenige geschenken. Naar aanleiding van dit verslag vraagt de heer W. J. de Haan het woord om het bestuur hulde en dank te betuigen voor de bemoeiingen inzake de verbeterde traktementsregeling. Hij wenschte het bestuur en de leden geluk met het behaalde succes. Onder dankzegging aan den heer de Haan voor de waardeerende woorden, wijst de Voorzitter er op, dat de verschillende bestuurs leden slechts hun plicht deden. De heer Krijgsman vindt dat er niet alle reden tot dankbaar heid is over de voorgestelde regeling. Hij betreurt het dat het aanvangssalaris niet is verhoogd. Na de noodzakelijkheid van die verhooging te hebben betoogd, dringt spreker er op aan dat het bestuur niet zal nalaten, als het den Minister gaat bedanken, tevens mede te deelen dat niet alle landmeters voldaan zijn, omdat een urgente verbetering als die van het aanvangssalaris is achterwege gebleven en dat op deze verbetering steeds zal worden aangedrongen. Spreker geeft zijn verwondering te kennen aan het bestuur over de wijze, waarop het gemeend heeft te moeten handelen met den brief der Rotterdamsche landmeters betreffende de laatste regeling der vergoeding van de verblijfkosten, die toch blijkbaar zoo onrechtvaardig is, zooals in dien brief duidelijk is aangetoond. Hij heeft onderhands gehoord, dat een nieuwe regeling in wording is en gelooft niet dat er voorloopig wat aan te doen zal zijn. Wat het tijdschrift aangaat, wenscht hij dat daarin vaker mededeelingen zullen worden opgenomen over wat er in den loop van het jaar is gedaan. De leden hooren eerst nu bij voorlezing van het jaarverslag den inhoud der rekesten, mededeelingen over het congres in Brussel, over hetgeen is gedaan inzake de regeling der vergoeding van de verblijfkosten enz. Het zou een geringe moeite zijn geweest dit alles vooraf in het tijdschrift te publiceeren, waardoor gezamenlijk handelen tot verbetering der positie wordt versterkt en het vereenigingsleven bevorderd. Uit het jaarverslag blijkt niet dat er door 't bestuur iets gedaan 17

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 17