174 ingenieur Canters te Delft, waar hij bij zijne werkzaamheden werd ge assisteerd door de ingenieur mejuffrouw van Neck. De eerste ploeg bestond uit den ingenieur Dieperink als chef en den ingenieur Peteri, die na zijn bekomen eervol ontslag op i September in deze ploeg vervangen werd door den ingenieur Heyl; de tweede uit den ingenieur Bijl als chef en den ingenieur Knook; de derde uit den land meter Kwisthout als chef en den ingenieur Sebbelee, en de vierde uit den ingenieur de Hulster als chef en den ingenieur Heyl. De drie eerste ploegen eindigden de terreinwerkzaamheden met t October, de laatste begin September. De eerste ploeg vervolgde de verkenning van Noordholland ten noorden van de gebroken lijn Castricum Ide Rijp IMidden Beemster Edam I. Daarna verrichtte zij de metingen op de stations Castricum I, Egmond a/Zee I, Alkmaar I, Akersloot I, Noord-Schermer, de Rijp I, Midden Beemster, Monnikendam I, Marken I, Edam I, Warder, Grosthuizen en Muiderberg, benevens aanvullingsmetingen te Purmerland en Amsterdam I. Op deze stations geschiedden tevens de noodige eentreeringsmetingen. Nog deed zij centreeringsmetingen te Egmond a/Zee II, Amsterdam I, Am sterdam XXV en Zaandam III. Deze centreeringsmetingen geschiedden te Amsterdam I wegens een ontvangen bericht, dat in 1906 de stang van den toren verandering onderging en te Zaandam III wegens de voorge nomen restauratie van dien toren. De tweede ploeg ving hare werkzaamheden aan met aanvullingsmetingen en bijbehoorende centreeringsmetingen te Monster I, om vervolgens de verkenning van het Noord-Oostelijk gedeelte van Zuidholland te voltooien. Door deze ploeg zijn de metingen met de noodige centreeringsmetingen uitgevoerd op de stationsBodegraven I, Nieuwkoop I, Nieuwveen I, Aalsmeer, Roelofarendsveen, Alphen I, Hazerswoude I, Stompwijk, Sche- veningen I, Teunisduin, Berkheide, Leiden I, Sassenheim I, Noordwijk I en Hillegom I. De daarna op het station Langeveld begonnen waarnemingen moesten wegens het eindigen der terreinwerkzaamheden gestaakt worden. Bovendien verrichtte deze ploeg nog aanvullingsmetingen op de stations Gouda I en Mijdrecht I, en centreeringsmetingen te Boskoop IV, Bode graven IV, Scheveningen II en Voorburg III. De derde ploeg begon hare terreinwerkzaamheden met centreerings metingen te Zaltbommel I, Doesburg I, Hettenheuvel, Imbosch, Harder wijk I, Nunspeet I en Heerde. Op het station Doesburg I werden tevens metingen gedaan om dit punt, waar tijdens uitgevoerde groote herstellingen alle vastleggingen waren verdwenen, opnieuw te bepalen. De centreerings metingen te Zaltbommel I geschiedden wegens de restauratie van dien toren, die te Harderwijk I wegens de herplaatsing van de stang op den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 180