175 topgevel na opruiming van den voor de metingen gebruikten pijler en steiger, en die te Heerle wegens de plaats gehad hebbende vernieuwing van de ballustrade en de spits. Vervolgens ving deze ploeg aan met de verkenning van het terrein ten Noorden van de gebroken lijn KampenZwolleLemelerbergVrooms- hoopBruinehaar. Daarna volbracht zij de metingen op de stations Lichtmiskanaal, Hasselt (O.), Rouveen, Buitenland, Urk I, Urk III, Ens, Ommerveld, Dedemsvaart I, Kievitshaar, Vollenhove I en Beulakerwijde, terwijl de op het station Meppel I begonnen waarnemingen wegens het eindigen der terreinwerkzaamheden werden onderbroken. Voorts deed zij aanvullingsmetingen op de stations Zwolle I, Dalfsen, Lemelerberg en Kampen I. Op alle stations werden de noodige centreeringsmetingen verricht, terwijl ook nog centreeringsmetingen geschiedden te Wolberg. De vierde ploeg zette de in het vorig jaar met het einde van het meetseizoen gestaakte metingen in de provincie Zeeland voort. Deze werden door haar voltooid. Zij voerde de metingen met bijbehoorende centreeringsmetingen uit op de stationsBruinisse, Zierikzee I, Zonne- maire, Serooskerke (S.), Noord-Schouwen I en Westerschouwen. Hierna werd door deze ploeg een begin gemaakt met de verkenning van de provincie Groningen. De inrichtingen, noodig voor de opstelling der instrumenten, werden, evenals vorige jaren, in den loop van den zomer gemaakt en de torens, na voleinding der waarnemingen, in hun vorigen staat teruggebracht, door en onder leiding van twee timmerlieden in vasten dienst, aan wie daartoe de noodige gegevens werden verstrekt. Nog valt mede te deelen, dat overeenkomstig eene van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder ontvangen mededeeling, de hekjes bij de basiseindpunten van de door wijlen prof. Stamkart in 1868 gemeten basis in de Haarlemmermeer zeer beschadigd bleken te zijn. Ze zijn thans opgeruimd en ter aanduiding der eindpunten van genoemde basis vervangen door een hardsteenen paaltje met opschrift bij ieder eindpunt. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden voortgezet. De rechthoekige coördinaten voor alle punten in Zuid-Limburg, ver zameld in tabellen onder den titel „Rechthoekige coördinaten II, Zuid- Limburg", zijn gedrukt, verspreid en verkrijgbaar gesteld. Den hoofdingenieur-directeur in de iste directie van den Rijkswaterstaat werden de coördinaten van de driehoekspunten langs de Waal boven Zaltbommel ten dienste der tweede herziening van de rivierkaart toege zonden. Ten behoeve van de 6de divisie van het kadaster werden, na daartoe ingekomen verzoek, de coördinaten van eenige in die divisie gelegen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 181