is inzake het resultaat verkregen door de Commissie van onderzoek. De uitslag van dat onderzoek dat voor de landmeters bevredigend moet zijn geweest, is niet medegedeeld, ook is er van de zijde van het bestuur geen protest gekomen tegen de onbillijke be schuldigingen. Tot nu toe hebben we deze over ons heen laten gaan, wat in strijd is met onze waardigheid. Spreker heeft bij de voorlezing van het jaarverslag nog gehoord, dat van een afwijzende beschikking van den Minister wordt ver klaard dat ze met dankbaarheid is ontvangen (beweging en ge lach). Nog eens wenscht hij er op te wijzen dat het beter is het jaarverslag vóór de algemeene vergadering te publiceeren in het tijdschrift; het kan dan worden bestudeerd, nu moet alles besproken en beoordeeld worden, onmiddelijk nadat het is voorgelezen. De voorzitter merkt den spreker op; dat de dankbaarheids betuiging geen uiting zal zijn van absolute tevredenheid. Niemand is geheel voldaan. Het bestuur heeft steeds gestreden voor ver hooging van het minimum, niettegenstaande den tegenstand van sommige leden, waarvan velen zelfs genoegen wilden nemen met de voorloopige invoering der driejaarlijksche verhooging. In zijn openingsrede heeft hij duidelijk gezegd, dat dank zou worden betuigd voor de voorloopige verbetering, terwijl de wensch zou worden uitgedrukt, dat 't overig gevraagde later zou volgen. Voor eenige actie tegen het voorgestelde, waarschuwt hij ten sterkste; het gevolg zou kunnen zijn dat de voorstellen werden teruggenomen, zooals reeds meer is gebeurd bij andere dienst vakken. Wat den brief van de Rotterdamsche- landmeters betreft in verband met de nieuwste regeling der vergoeding van verblijf kosten, deelt de voorzitter mede, dat het bestuur zelf daarmede geheel instemde. Het vond echter dat toen de tijd nog niet was gekomen tot het voeren van een vruchtbare actie tegen de nieuwe regeling. Het wist niet hoe men aan andere kantoren over den nieuwen maatregel dacht. Wel was van sommige landmeters bekend, dat zij er mede waren ingenomen. Het bestuur schreef een brief over deze zaak aan de commissie met het ontwerpen van nieuwe tarieven belast en voegde als blijk van instemming een kopie van den uitvoerigen en duidelijk sprekenden brief der Rotterdammers daarbij. Over het congres in Brussel viel i8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 18