niet veel meer mede te deelen. De financieële bezwaren lieten niet toe een officieëlen vertegenwoordiger af te vaardigen. Eerst kort voor het congres vernam het bestuur dat de heer Paulussen er heen ging; deze was dadelijk bereid de Vereeniging te ver tegenwoordigen. De verslagen van de commissie van onderzoek aan den Minister zijn niet publiek; uit het ministerieel antwoord op het voorloopig verslag der commissie van rapporteurs over de staatsbegrooting voor igio valt gemakkelijk aan te toonen, dat toen er geen verband bleek te bestaan tusschen het ontbreken van verbeteringsvoorstellen op die begrooting en de uitkomsten verkregen door de commissie van onderzoek, die uitkomsten niet anders dan gunstig voor de landmeters konden luiden. De waardeerende woorden door den Minister zoowel in de 2de als in de ic kamer over de landmeters gesproken, bevestigen die meening. Toen Z. Exc. tijdens de audiëntie van 16 April 1909 mede deelde dat ernstige klachten waren ingekomen, heeft het bestuur met klem de mogelijkheid, dat deze klachten juist zouden zijn, onkend (Zie Jaargang 25 afl. 4 blz. 175). De eenigszins sarcastische opmerking van den heer Krijgsman als zou door het bestuur aan den Minister dank zijn betuigd voor een afwijzende beschikking is ten eenenmale onjuist, uit den nog eens voorgelezen brief die daarop betrekking heeft en in het jaarverslag is opgenomen, blijkt dat duidelijk. (Applaus). Wat betreft den raad om het jaarverslag vóór de algemeene vergadering in het tijdschrift op te nemen, verwijst de voorzitter den heer Krijgsman naar art. 27 van het huishoudelijk reglement. Na voorlezing van dit artikel blijkt dat het bestuur in deze niet anders heeft gehandeld dan het moest doen. De heer Wagemaker geeft in overweging om de discussiën over de lotsverbetering niet in het verslag der vergadering op te nemen. Spreker betoogt vérder de noodzakelijkheid dat de blaam op de landmeters geworpen door hetgeen aan de benoeming der Commissie van onderzoek is voorafgegaan, officieel worde weg genomen. Hij vraagt ten slotte om aan elk lid opnieuw een exemplaar der statuten uit te reiken. De Voorzitter zegt den heer Wagemaker dat gaarne aan elk lid, dat er om vraagt een exemplaar der statuten zal worden verstrekt, ze zijn steeds in voorraad. Overigens ontving ieder lid 19

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 19