het vorig jaar een exemplaar bij de toezending van het ontwerp huishoudelijk reglement. Ook hij is er voor deze keer het verslag der vergadering later dan gewoonlijk te publiceeren of de discussiën over de lotsverbetering daarin niet op te nemen. De heer Hondius meent dat het bestuur geen poging kan doen tot wegneming van den geworpen blaam. We hebben geen landmetersvereeniging. Inzake de uitkomsten der Commissie van onderzoek wenscht hij een rekest. De heer Krijgsman zegt, dat hetgeen de heer Ho ndius zegt over het gehouden onderzoek niet opgaat. Hij heeft zich het vorig jaar neergelegd bij den gewrongen uitleg van art. i der Statuten, die juist mogelijk maakte, wat de heer Hondius thans niet wil. Uit het praktisch optreden blijkt, dat inderdaad de belangen der ambtenaren door onze vereeniging worden voorgestaan. Dus ook deze zaak behoort tot haar gebied. Er is bekend dat ern stige klachten zijn ingekomen, deze zijn dus publiek domein. Mededeeling echter van de gebleken ongegrondheid der klachten is niet gedaan; intrekking heeft niet plaats gehad. Het bestuur moet trachten van den uitslag van het onderzoek officieel mede deeling te krijgen. Hij erkent dat zijn opmerking over een dank betuiging na afwijzende beschikking onjuist was, zij is echter een bewijs te meer dat publiceering van het jaarverslag vóór de vergadering noodig is. Bij hem zat de meening voor, dat het bestuur meer gedrongen werd door dank dan door behartiging van de belangen der landmeters. Ten slotte dringt spreker er nogmaals op aan om alle bestuurs- verrichtingen tijdig in het tijdschrift mede te deelen. De Voorzitter antwoordt dat het veelal niet mogelijk is geheel aan den wensch van den heer Krijgsman te voldoen. Ver schillende mededeelingen zouden dikwijls een ongewenschte uit werking hebben. Het bestuur zal echter voortgaan zooveel mogelijk mede te deelen, doch aan haar behoort het oordeel over de wenschelijkheid en het tijdstip der mededeelingen over gelaten te worden. De heer Boer zegt dat hij het vorig jaar hard heeft mee gewerkt aan de zoogenaamd gewrongen uitleg der statuten; hij is steeds van meening geweest dat de Vereeniging volkomen 20

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 20