federatief zijn aangesloten? De meening van het Bestuur is, dat de afdeeling dan nog zal kunnen bestaan uit niet tot vereenigingen toegetreden ambtenaren. Zijn alle ambtenaren vereenigd in vakvereenigingen en deze alle bij de P. V. aangesloten, dan zal uiteraard de afdeeling vervallen; trou wens waar de afdeelingen zijn opgericht om ook te bereiken de ambtenaren, die tot geene Vereeniging behooren, of tot Vereenigingen, die niet zijn aangesloten, zijn zij dan overbodig. 2e. 't Bondsbestuur doet aan al de organen van de aangesloten vereenigingen mededeeling van al de gedane verrichtingen. Het Bestuur is hiertoe gaarne bereid; waartoe de Secre taris aan de Redactiën der betrokken bladen verzoekt hun het adres op te geven. 3e. De pensioengrondslag wordt door al de burgerlijke ambtenaren en bizondere onderwijzers gelijk gesteld aan die der openbare onderwijzers; met andere woorden, dat de bereke ning geschiedt naar'ttractement, genoten de laatste 12 maanden. Het Bestuur kan mededeelen, dat een adres in dien geest in Maart jl. aan den Minister is verzonden, terwijl aan de Bonden en Vereenigingen van bijzondere onderwijzers ver zocht is om adressen van adhaesie te zenden. 7. Voorstellen der afdeeling Leiden. ie. Art. 3 B.P. wet, eerste lid, sub a worde gelezen als volgt: a. Indien zij den ouderdom van vijfentwintig jaren bereikt hebben. b. Indien zij dertig voor het pensioen geldige dienstjaren hebben. Toelichting van het bestuur. Dit voorstel is in strijd met de in het rapport 1907 uitgedrukte wenschen. 2e. Art. 6 worde in overeenstemming gebracht met art. 24 (40) der onderwijswet. Het Bestuur verwijst naar de mededeeling hierboven bij het voorstel sub 3 der afdeeling Arnhem. 3e. Nog altijd wordt gewacht op de memorie van ant woord omtrent den inkoop van zijdelingsche diensten. Het Bestuur kan mededeelen, dat in de laatste Bestuurs vergadering besloten is om zich ter zake tot den Minister te wenden. Z.E. heeft echter, volgens een bericht in de dag bladen, medegedeeld, dat de bedoelde Memorie van Antwoord eerstdaags zal verschijnen. 213

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 219