bevoegd is om de ambtenaarsbelangen te behartigen. Het bestuur kan dus zeer goed namens de leden optreden en nu de klachten bekend zijn geworden ook het resultaat van dat onderzoek vragen en de mededeeling hiervan in het Tijdschrift publiceeren. Spreker stelt voor officieel aan den Minister te vragen, wat het resultaat is van genoemd onderzoek. De Voorzitter zegt dat het bestuur uitvoering wil geven aan dit voorstel, ingevolge opdracht van de vergadering. De heer van Riessen wenscht dat het bestuur in deze niet in opdracht van de vergadering zal handelen. Hij beschouwt dit optreden als een bestuurshandeling. De heer P. J. Hamelberg vindt, dat het bestuur in dergelijke gevallen altijd handelt in opdracht van de vergadering. De heer Al ving vraagt of een referendum hier niet op zijn plaats is. Na eenige discussie wordt door den Voorzitter voorgesteld: i°. dat het bestuur op den daarvoor meest geschikten tijd zich tot den Minister zal wenden om de gewenschte meededeeling te vragen. 2°. om de publiceering van het vergaderingsverslag aan te houden, in afwijking van het daaromtrent bepaalde in het huis houdelijk reglement, tot een nader door het bestuur te bepalen tijdstip. De heer Krijgsman kan zich met dit laatste niet vereenigen. Hij ziet niet in, dat er gevaar voor de verkrijging van de trac- tementsverhooging in schuilt, de besprekingen voor Januari in het tijdschrift te plaatsen. De heer Holthuizen dringt op afdoening aan. Hij protesteert tegen de breedvöerige en herhaalde spreekbeurten van den heer Krijgsman, die op 'deze wijze den geheelen dag in beslag neemt. Het voorstel van den voorzitter wordt met 8 stemmen tegen aangenomen. Het jaarverslag wordt goedgekeurd. Punt c. Na een vraag van den heer Krijgsman over de benoeming der twee leden, belast met de naziening van de rekening en ver antwoording, zegt de Voorzitter dat het gebruik en het praktisch belang mede brengen daarvoor leden te benoemen, woonachtig in de plaats, waar de vergadering zal worden gehouden of in de 21

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 21