*i5 Hosang, Houben, Iwema, J. Kater, Keurschot, Kiers, Kolkers, de Korver, Kreefter.berg, Krijgsman, Mooij, Mulder, Paulussen, Persoon, ter Plegt, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Posthuma, Raeven, J. van der Rest, van Riessen, P. Rietsema, Roborgh, Roelofsen, de Ruiter, Schooleman, Smeulders, Stakman, Suk, Verhoeven, H. Ver meulen, de Vries, Wagemaker, J. H. de Wal, Weijgers, van Woerden, Zijlstra. (59) De J' oGTZittcfdc heer J. W. den Hartogh, opent de ver gadering met de volgende toespraak: Geachte Vergadering, Uw opkomst in flinken getale is een bewijs dat de belang stelling in onze Vereeniging nog onverflauwd is. Het is daarom voor het bestuur een aangename taak u welkom te heeten. In verband met de beantwoording der vragen van den Bond ter verkrijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren vóór de te houden algemeene ver gadering van dien bond in het laatst dezer maand meenden we onze bijeenkomst enkele weken vroeger dan andere jaren te moeten stellen. Ofschoon in de laatst verschenen aflevering van het tijdschrift het jaarverslag is opgenomen wensch ik toch met enkele woorden het vereenigingsleven sinds onze laatste algemeene vergadering te bespreken. De tijdens die vergadering bij het ontwerp van de Staatsbe- grooting voor 1911 in uitzicht gestelde wijziging der traktements regeling werd door de beide Kamers zonder bespreking aange nomen. Op de eerste audiëntie na het verschijnen van dat begrootingsontwerp heeft het bestuur Z.Exc. en de autoriteiten aan het Departement bedankt voor de voorloopige verbetering van de positie der landmeters door de voorgestelde snellere op klimming en eenige verhooging van het maximum traktement, doch tevens de hoop uitgesproken, dat alleen tijdelijke redenen Z.Exc. weerhielden tegemoet te komen aan al onze wenschen, bij verschillende verzoekschriften kenbaar gemaakt. Het bestuur zou blijken van weinig doorzicht gegeven hebben indien het reeds dit jaar, nu zoo in alle kleinigheden bezuinigd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 221