wordt, op geheele vervulling van onze wenschen had aangedron gen stellig had het noch bij Z. Exc., noch bij heeren Kamerleden een welwillend oor gevonden. De bemoeiingen voor een opleiding tot landmeter, tijdelijk ge staakt voor de aktie der traktementsregeling, werden dit jaar weer voortgezet. In het jaarverslag is de aan Z. Exc. toegezonden memorie met een schema voor den opleidingscursus in den geest der meermalen uitgesproken wenschen der Vereeniging opgenomen. Blijkens een daarbij gevoegde berekening behoeft een stelsel matige opleiding niet meer te kosten dan de tegenwoordige niet doeltreffende voorbereiding tot landmeter. We hopen dat het bestuur nog gelegenheid zal hebben deze belangrijke zaak bij Z. Exc. en de verschillende autoriteiten te kunnen bespreken. In hoever de Vereeniging eenig succes had met hare bemoei ingen inzake het ontworpen reistarief zal moeten worden afgewacht. Wat overigens den toestand der Vereeniging aangaat kan met voldoening worden vermeld, dat het aantal leden toenam met 13 en thans bedraagt 215. Door den dood ontviel ons helaas een belangstellend trouw bezoeker onzer bijeenkomsten, de heer Hondius. Zooals u op de vorige vergadering uit de rekening en ver antwoording bleek was er over 1909 een tekort van ƒ113.825, de vergadering meende toen niet te moeten overgaan tot dekking van dat tekort door hoofdelijken omslag. In 1911 groeide dat tekort aan met 27.12, zoodat we staan voor een tekort over 1910 van ƒ140.945, waaronder niet is begrepen het nog aan medewerkers van het tijdschrift (jaargangen igog en 191 o) uit te keeren honorarium. Het bestuur zocht naar een middel om dergelijke tekorten in de toekomst te voorkomen zonder tot contributieverhooging over te gaan en ontwierp na rijpe overweging met de redactie een regeling, die u bij behandeling der punten d en i der agenda nader zal worden toegelicht. Ofschoon de agenda weinig punten van uitsluitend kadastraal belang bevat, zouden enkele punten toch aanleiding kunnen geven tot uitvoerige besprekingen; zonder dat door u tekort gedaan wordt aan de belangrijkheid dier besprekingen hoop ik dat deze zoo beknopt mogelijk zullen zijn. 2IÓ

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 222