steeds hangende vraagstuk.onzer opleiding tot oplossing te brengen ik hoop echter, dat zij in dezen vorm, welke weldra een strop zou blijken, niet zal slagen. Op blz. 157 lezen wij: «Maar vraagt men zich af, behoort de Staat voor de opleiding der landmeters zorg te dragen?» Daarop antwoord ik: Neen, wanneer men bedoelt door middel van het ontworpen schooltje, als aanhangsel van het dienstvak; de zaak is niet te vergelijken met den toestand bij de Posterijen en de Telegrafie, welke dienstvakken een internen opleidings cursus bezitten; ja, wanneer men het oog heeft op een opleiding als voor doctoren, advocaten, ingenieurs werd ingesteld. Om dit te verkrijgen is het noodig, dat het bureaukadaster te 's-Hage zich in verbinding stelt of in verbinding wordt gebracht met de Directie van den Landbouw, ten einde overleg te plegen, hoe hier te lande aan goed onderlegde landmeters-kuituurtechnici het aanzijn kan worden geschonken. In afwachting van dezen te nemen stap, geve de inspecteur van het kadaster aan Z. Exc. den Minister van Financiën eenige eenvoudige voor de hand liggende maatregelen ter uitvoering in overweging, om de ondragelijkste gevolgen van het totale gemis aan vorming van den landmeter van het kadaster ten spoedigste op te heffen. De heer Krijgsman is voldaan over de publiceering van het jaarverslag vóór de algemeene vergadering en vindt dit in 't vervolg ook wenschelijk. Daar een opneming te voren in het tijdschrift in strijd is met het huishoudelijk reglement, wenscht hij de volgende motie in te dienen: «De algemeene «vergadering enz., van oordeel, dat publiceering van jaarverslag «en begrooting vóór de algemeene vergadering gewenscht is, «draagt het bestuur op een voorstel tot wijziging in dien geest «van art. 27 van het huishoudelijk reglement aan de vergadering «van 1912 voor te leggen.» Verder vraagt spreker hoe 't komt dat het bestuur zoo lang gewacht heeft met de uitvoering van de besluiten der algemeene vergadering van 26 September 1910. De datums dier uitvoering zijn 2 Februari, 15 Februari en 24 April. Spreker had dit vlugger gewenscht. Er is door het bestuur een rekest gericht, eerst tot de Commissie- 22 1

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 227