trouwelijk is gezegd, had niet moeten worden gepubliceerd. Er is anders niet gebeurd dan dat drie ambtenaren werden belast een onderzoek in te stellen, een gewone bestuursmaatregel van inwendigen dienst. Het komt spreker hoogst gewenscht voor, de zaak hierbij verder te laten. De heer van der Rest vindt het wenschelijk dat er een rekest verzonden wordt, waarbij gevraagd wordt verzekering van de H. P. punten der herziene rivierkaarten. Er zijn voor i punt eens 18 dagen besteed om het op zijn plaats te herstellen. De heer Krijgsman handhaaft zijn voorstel tot wijziging van art. 27 van het Huish. regl., omdat reeds tweeërlei handelwijze het gevolg is geweest van art. 27. De kritiek op het niet vlugger uitvoeren der vergaderingsbesluiten is door den Voorzitter afge wezen, maar spreker blijft bij zijn meening dat dit zoo vlug mogelijk moet plaats hebben en hoopt dat het bestuur dit ter harte neemt. Wat betreft het rekest inzake de commissie van onderzoek, spreker vindt dat de uitvoering van het desbetreffend vergade- ringsbesluit door het bestuur niet in overeenstemming is met den geest der vergadering van het vorig jaar. De inhoud van het adres is niet scherp genoeg. Er is geen voorstel door spreker gedaan, maar nog eens spreekt hij de hoop uit dat meerderen met hem zullen meegaan om een protest te doen hooren. Dat het bestuur er een kabinetskwestie van maakt, vindt spreker onjuist gezien. Dat is ongewenschte pressie uitoefenen op de vergadering. Waar het bestuur inzake de opleiding met zoo'n vast omlijnd voorstel komt, handhaaft spreker z'n afkeuring over het niet daarover hooren van de algemeene vergadering. Het was den heer Hoffmann niet duidelijk geweest dat waterpassen onder lagere geodesie was begrepen, daar er bij de aan te schaffen instrumenten geen waterpasinstrument genoemd wordt. Waar in 't programma «Ruilverkaveling» afzonderlijk wordt vermeld, meent hij, dat waterpassen op gelijke onderschei ding aanspraak mag maken. Het verheugt spreker dat hij, met den heer van Woerden, op denzelfden grondslag staat als het bestuur, daar het bestuur toch ook liever meer zou willen vragen, maar dit alleen nalaat om meer kans van slagen te hebben, en toch iets te bereiken. 22Ó

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 232