227 De voorzitter verwijst den heer Krijgsman naar blz. 21 van de eerste aflevering 1911, waar staat, dat het bestuur op den daarvoor meest geschikten tijd zich tot den Minister zal wenden om de gewenschte mededeeling te vragen.» Het bestuur heeft geen bezwaar tegen de motie Krijgsman. Deze wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Den heer van Woerden wordt opgemerkt dat in het ontwerp wel degelijk het landmeters-examen behouden wordt en de ad- spirant voor benoeming tot canaiaaat ook nog kan onderworpen worden aan een door eene commissie af te nemen examen. Punt c. De heer Krijgsman merkt op dat er ƒ200 uitgetrokken waren voor redactie en medewerkers en dat de medewerkers niet gehonoreerd zijn. De heer de Vries merkt op dat deze zaak bij de behandeling van het huishoudelijk reglement ook ter sprake is gebracht en dat toen besloten is tot het uitkeeren van een honorarium aan de redactie en een crediet voor medewerkers. De voorzitter licht toe, dat de redactie steeds ƒ200 krijgt. Het meerdere op post c der begrooting, is het crediet voor de mede werkers. De post heet sinds jaren «Redactie en medewerkers», zoodat vorig jaar voor medewerkers was uitgetrokken nihil. De heer Krijgsman constateert dat de toelichting op de be grooting: «honorarium redactie en medewerkers 200» dus eigenlijk niet juist is, wat de voorzitter toegeeft. De rekening en verantwoording over 1910 wordt goedgekeurd met dankbetuiging aan den penningmeester voor zijn nauwgezet beheer en aan de commissie voor de naziening. Punt (d en i). Alvorens over te gaan tot de behandeling van de begrooting voor 1912 wenscht de voorzitter een en ander daaromtrent mede te deelen. Ofschoon het statutair noch reglementair is voorgeschreven en het tot nu toe niet de gewoonte is het ontwerp begrooting vóór de vergadering te publiceeren, meent het bestuur dat zulks noodig is en vooral dit jaar, nu de ontworpen begrooting voor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 233