228 1912 in nauw verband staat met eenige regelingen omtrent de uitgave van het tijdschrift door het bestuur in overleg met de redactie getroffen ter voorkoming van tekorten. Ofschoon de rekening sinds enkele jaren wordt bezwaard door bijdragen aan vereenigingen, waarbij wij ons aansloten, zijn het voornamelijk de posten a uitgave van het tijdschrift en c redactie en mede werkers, die voortdurend zorg baren. In de laatste 12 jaren werd de begrooting voor post a 9 maal en met beduidende sommen overschreden. Hieraan moest nu, meende het bestuur, een einde komen, wat ook mogelijk is zonder den omvang van het tijdschrift te verminderen. Gaat men de grootte van het tijdschrift over enkele jaren na, dan vindt men dat het gemiddeld aantal bladzijden over de jaren 1890/9 was 208 en over de jaren 1900/10 260. Men moet hierbij in aanmerking nemen dat in de laatste jaren de omvang ook grooter werd, daar de verslagen van vergaderingen en mede- deelingen van het bestuur uitvoeriger waren dan vroeger. Deze verslagen en mededeelingen wenschen we niet te beperken. De uitgave wordt daardoor ook niet duurder, doch wel door het op nemen van vele cliché's en formules; voor de laatste wordt o. a. door den uitgever extra zetloon berekend. Na raadpleging van het tarief van den uitgever en in aan merking nemende een gemiddeld bedrag voor cliché's en extra zetloon hebben we in overleg met de redactie berekend dat een tijdschrift van 250 bladzijden kan uitgegeven worden voor ƒ400.— Hierbij moet echter de redactie nauwlettend toezien dat in één zelfde jaar niet bijna uitsluitend artikelen met formules worden opgenomen, terwijl deze tevens bij de aanbieding zal te beoor- deelen hebben of de verhandelingen van belang zijn voor de lezers. Gaarne zag het bestuur dat het tijdschrift gebruikt werd zoo wel voor wetenschappelijke verhandelingen alsook voor gedachten- wisselingen over onderwerpen nauwer de praktijk rakende, als opvatting en toepassing van sommige artikelen der I. K. en der technische handleiding. Reeds het vorig jaar heb ik bij de bespreking van den toe stand der Vereeniging gewezen op het wenschelijke dergelijke artikelen op te nemen. De redactie zal bij de bespreking van het tijdschrift hare plannen nader mededeelen; zij kan echter

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 234