thans nog geen uitvoering geven aan die plannen, omdat ze ge bonden is nog verhandelingen met dure formules te plaatsen, welke door de vroegere redactie reeds aangenomen en ten deele geplaatst zijn. Het bestuur is nu met de redactie overeengekomen u voor te stellen nog dit jaar de voorhanden copie af te drukken, waardoor de kosten van het tijdschrift dit jaar wel hooger worden, maar de redactie het volgend jaar de vrije hand krijgt over te plaatsen stukken. Houdt dan voortaan de redactie streng de hand aan de be paling in het contract met den uitgever, n.l. dat deze bij ver schijning van elke aflevering een gespecificeerde nota moet inleveren, dan is de redactie steeds op de hoogte van de gemaakte kosten voor het tijdschrift en kan ze voor de volgende afleveringen nog daarmee rekening houden. Verder wenscht het bestuur u voor te stellen, evenals voor 1911 geen honorarium voor medewerkers uit te trekken. Het was sinds eenige jaren de gewoonte dat aan medewerkers betaald werd f 1.per bladzijde. In de jaren 1909/10 werd daarvoor telkens/"5o.uitgetrokken, doch door de hoogere uitgaven voor post a kon die som niet worden uitgekeerd; het is de zoogenaamde eereschuld, waarvan dc vroegere redacteur in de vorige vergadering melding" maakte bij het bespreken van het tekort. Behalve enkelen, die welwillend afstand deden van het hun toekomend bedrag, moeten nog 126 bladzijden worden betaald voor 1909/10. Het bestuur wenscht daarom u voor te stellen alsnog de in uitzicht gestelde f 100.over de medewerkers van 126 bladzijden te verdeelen en voortaan voor medewerkers even als in 1911 niets uit te trekken. Men mag toch aannemen dat zij, die verhandelingen schrijven op zuiver kadastraal gebied geen loon eischen en tevreden zullen zijn met de aanbieding van eenige overdrukken. De vaststelling van de begrooting voor 1912 staat dus in het nauwste verband met het bedrag, dat door de vergadering zal toegestaan worden voor hoofdelijken omslag. Ik stel u daarom voor punt 1 te behandelen vóór punt d. Zou toch ons voorstel om de in portefeuille zijnde artikelen nog dit jaar te plaatsen niet worden aangenomen, dan zal post a voor 1912 hooger moeten worden. Ï2()

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 235