233 de redactie hier den heer Paulussen niet op heeft gewezen, onder verzoek de leemte spoedig te willen aanvullen. Aan deze aanvulling, welke onze «eereschuld» zal vergrooten, kan de heer Paulussen niet ontkomen, wijl het Duitsche bericht ons het ongelooflijke meldt, dat hij in de Hollandsche taal (ge lukkig misschien) een critiek leverde op de kadastrale toestanden in het land zijner gastheeren. Waar nu onze afgevaardigde voorloopig zitting nam in de inter nationale vereeniging tot behartiging der landmetersbelangen in Europa, zal hij, gelet op het Duitsche bericht, moeten toestemmen, dat het zoo voor hem als voor de leden onzer vereeniging van het grootste gewicht is, den juisten tekst zijner redevoering openbaar te maken. Ik noemde het voldoen van reeds bestaande, z.g. «eereschulden» bedenkelijk. «Ik heb echter niet in die mate bezwaren, dat ik de verevening ook maar in 't minst zou willen tegenwerken den medewerkers zou ik niet gaarne een teleurstelling helpen mede bereiden indien de verwachting gekoesterd mag worden, dat onze financieele politiek grondig wordt herzien, dat voor stellen berustende op art. 40 huish. regl. niet periodiek zullen worden. Deze uitkomst ware m. i. te verktijgen: i°. door het salaris van de redactie op ƒ150.van den secretaris-penningmeester op 50.te brengen. 2°. door het salaris voor medewerkers per bladzijde lager dan f 1.vast te stellen; of door te handelen als bijv. de Nederlandsche Heidemaatschappij doet, welk lichaam aan het einde van een dienstjaar haren medewerkers bericht, dat hun toekomt een zeker bedrag aan salaris, per postwissel over te maken, indien de mede werkers vóór zekeren datum mededeelen er over te willen beschikken. M. de V. Ik zal gaarne het oordeel der vergadering over mijn tweeledig voorstel vernemen. De voorzitter merkt op dat wat de bedragen van de z.g. «eereschulden» betreft, aan geen der medewerkers over 1911 honorarium wordt toegekend, dus ook niet aan de door den heer Hoffmann speciaal genoemde heeren de Wal en Paulussen, omdat op de begrooting voor 1911 geen bedrag voor mede werkers werd uitgetrokken. De heer Paulussen wenscht de vergadering even in te lichten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 239