de dekking van het te kort te wachten tot dat deze begrooting zal zijn uitgevoerd. Iedere vereeniging heeft wel eens schuldendaarvoor behoeft men niet zoo angstvallig te zijn. Nog beter dan het te kort ieder jaar te dekken zou hij, bij blijvende vermeerdering dgr uit gaven, in de toekomst verhooging van contributie achten. De heer de Vries merkt op dat in 't algemeen zonder buiten gewone uitgaven, de inkomsten de uitgaven wel kunnen dekken. Hij zou dan tegen uitstel geen bezwaar hebben, als er geen buitengewone uitgaven te doen zijn. Er komt evenwel iets bij. Er is nog een eereschuld te vereffenen. De heeren Kwisthout en Leijendekkers hebben als medewerkers aan het Tijdschrift nog een vordering op de vereeniging welke tot nu toe niet kon worden voldaan. Daarom voelt spreker ditmaal meer voor het voorstel van den heer van Dijk. De heer de Korver betoogt dat ten einde een hoofdelijken omslag te kunnen heffen een referendum zou moeten worden gehouden, daarom wil hij geen voorstel tot dekking van het te kort in stemming brengen. De heer de Vries deelt het gevoelen van den heer de Korver niet. De vergadering is bevoegd elk voorstel over te nemen en ook aan stemming te onderwerpen. De heer Zeiler zegt dat het te kort moet gedekt worden door buitengewone inkomsten en betoogt dat evenals het vorig jaar de vergadering bevoegd is het te dekken. De heer van Riessen Wist niet van de eereschuld af en vindt beter tot het volgend jaar te wachten en dit in het jaarverslag op te nemen. Tusschen de heeren de Vries, Krijgsman, Holthuizen en den Voorzitter ontspint zich een discussie over de vraag of een voorstel tot dekking van het te kort al of niet een onderdeel der begrooting uitmaakt en dus als zoodanig op den agenda voorkomt. De heer de Vroome zou het betreuren wanneer wetenschappe lijke artikelen waarin vele wiskunstige formules voorkomen, om hunne meerdere kosten niet zouden worden opgenomen. De heer P. J. Hamelberg stelt den heer de Vroome op dit punt gerust; ook hij zou niet gaarne zien dat dergelijke artikelen werden geweerd. Het gaat niet aan om de hooge kosten van het tijdschrift in 1909 uitsluitend te stellen op rekening van 23

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 23