over zijn afvaardiging naar het Brusselsch congres. Spreker was uitgenoodigd op het congres te spreken over het Belgische kadaster. Toen dit het bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde ter oore kwam, noodigde het spreker uit de vereeniging op het congres te vertegenwoordigen. Door den voorzitter werd spreker verzocht een resumé Te geven van wat op dit congres door hem beleefd was. Op verzoek van de Belgische heeren heeft spreker, wat hij zeggen wilde eenigszins gewijzigd en heeft a l'improviste een vergelijking gemaakt tusschen het Belgische kadaster en dat van andere landen. Wat gezegd werd, is opgenomen in een dik boek, het volledig verslag van het Brusselsche congres. Op een verzoek van den voorzitter verklaart de heer Paulussen dat hij een exemplaar van dat rapport voor 't archief der vereeniging zal trachten te verkrijgen. De heer Krijgsman kan meegaan met wat door het bestuur is medegedeeld over den inhoud van het tijdschrift in de toe komst. Spreker critiseert de artikelen van de heeren Schuh en de Wal en vraagt naar 't praktisch belang van dergelijke dure artikelen. Die mededeelingen over rekenlinealen kan men immers ook in een leerboek vinden. Hij heeft gemist in het tijdschrift mededeelingen over het op treden der Pensioenvereeniging, over medezeggingschap wat betreft den rechtstoestand, iets over de actie van salarisverbetering, beschouwingen over inkoop van tijdelijke diensten, over regeling van particulier werk, tot wijziging van artikelen der I. K. enz. enz. Spreker verheugt zich, dat het bestuur met hem van oordeel is dat het tijdschrift veranderen moet en moet aansluiten aan ons praktisch leven. Ofschoon spreker er wel veel voor voelt, 't orgaan te vervangen door een correspondentieblad, wil hij het tijdschrift niet opheffen, maar verkleinen tot de helft, een 20 bladz. per 2 maanden, de drukkosten zullen tot de helft worden verminderd. Dit geeft een besparing. Het geld, dat loskomt, wil spreker besteden voor eventueele acties. Ook zouden we de expeditie verminderen en de post c moeten verlagen. De redacteur heeft dit jaar niets geleverd dan een litteratuur overzicht. Er was meer medewerking. Bij vermindering van den inhoud van het tijdschrift kan de post c van 200 op 100 gulden worden gebracht. 234

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 240