238 Het spijt den heer Hoffmann dat de redactie geen noot ge plaatst heeft in het tijdschrift inzake de Brusselsche congres kwestie. De heer Krijgsman is het er mee eens, dat de redactie zelf niet over alles kan schrijven, maar dan had zij anderen kunnen noodigen. De redactie is er verantwoordelijk voor, dat stukken, welke in het tijdschrift moeten staan, er in ontbreken. Spreker heeft niet beweerd, dat er weinig werk zou zijn aan een litteratuuroverzicht, maar wil alleen wijzen op het groote contrast, dat de redactie, die bijna niets leverde f 200 zou krijgen en de medewerkers niets. De heer P. J. Hamelberg zegt dat de redactie verplicht is oude stukken eerst op te nemen, komen dan daar nog andere artikelen bij, dan is het tijdschrift veel te omvangrijk en nog veel duurder. Overigens geeft hij de verzekering dat aan ingezonden stukken van medewerkers soms heel wat werk is voor de redactie, meer nog dan wanneer zij die stukken zelf had moeten samenstellen. De Voorzitter vindt dat dit punt genoeg besproken is en wenscht nu punt i te behandelen. Bepaling van een hoofdelijken omslag en daarna de begrooting voor 1912. De heer Roborgh vraagt hoe het Bestuur zich voorstelt dien hoofdelijken omslag te heffen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat deze moet geheven worden van alle leden; ook de Indische leden zullen moeten bijpassen, daar de oorzaak van het tekort zit in het tijdschrift. De heer Roborgh zou de leden, welke niet betaalden willen royeeren, in elk geval de wijze van heffing van den hoofdelijken omslag willen vaststellen en in de mogelijke gevolgen van wan betaling willen voorzien, daar de statuten hieromtrent niets zeggen. De heer Mulder zou in verband met de heffing van een hoofdelijken omslag, de voorgestelde willen verminderen met f 100 daar hij 't honorarium redactie op f 100 wenscht te brengen en doet hieromtrent een voorstel. De heer Hoffmann heeft reeds voorgesteld f 150 redactie 50 medewerkers. Hierover wordt een weinig gediscussieerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 244