239 De heer de Vries vreest dat een omslag van ƒ2.50 tegen stand zal verwekken en zal elk voorstel tot vermindering gaarne toejuichen, is daarom voor afschaffing van het salaris, van den secretaris-penningmeester. De heer de Korver merkt op, dat het voorstel begrooting voor 1912 sluit als een bus. Spreker zou 't betreuren als het honorarium werd afgeschaft; laten we daar niet aan tornen. De Voorzitter brengt het bestuursvoorstel als het verst strek kende in stemming, nl. een noofdeiijken omslag te heffen van Dit voorstel wordt bij zitten en opstaan aangenomen met onge veer 45 stemmen vóór, 5 tegen en eenige blanco. De voorzitter vraagt machtiging om een gedeelte der som van 290.te mogen bestemmen voor plaatsing in de ie afl. van 1912, indien door onvoorziene omstandigheden niet alle voorradige stukken dit jaar kunnen worden geplaatst. Thans wordt eerst gepauseerd. Na heropening der verg. komt punt d in behandeling. De begrooting wordt voorgelezen. Na een opmerking van den heer de Vries, die't vreemd vindt dat het nadeelig saldo onder inkomsten is vermeld wordt de begrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt e. De heer Posthuma merkt op, dat de kwestie: redactie van alle kanten is bekeken. De heer Hamelberg heeft gezegd dat de redactie niet meevalt. Spreker vraagt of 't niet mogelijk is dat we twee redacteuren krijgen voor f 200 honorarium. De heer Hamelberg zegt dat het bestuur en de redactie geheel meegaan met de opmerking van den heer Posthuma. De arbeid is wel wat zwaar voor één persoon. Spreker gelooft dat het in den geest der leden is wanneer nog een redacteur gezocht wordt uit de rijen der oudere collega's. De voorzitter zegt dat reeds met enkelen over de redactie is gesproken. Wel is het bestuur er in geslaagd om de vaste medewerking te krijgen van den heer Bin gen, zonder dat deze officieel redacteur wenscht te zijn. De heer Bin gen deelt het f cn ner lid. 1 v i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 245