van ambtenaren deel moeten hebben in het tot stand komen der in de toekomst in dit opzicht uit te vaardigen voorschriften. Zij staan toch tegenover elkander! Voor ons dienstvak is dit thans buitengesloten. In plaats van voor eigen zaak op te komen, dragen wij de behartiging onzer belangen op aan een tweetal hoofdambtenaren. Bij eenig nadenken kan geen lid onzer Vereeniging dit juist vinden. Zuiver zou de toestand zijn, indien de ingenieurs-verifi- cateur-vereeniging, aangesloten bij den Bond «Rechtstoestand» aldaar hare eigen vertegenwoordiging had, en eveneens de land meters. De ingenieurs-vereeniging zal er niet aan denken, voor haar als corporatie, ooit ergens één landmeter met blanco mandaat heen te zenden; de Vereeniging voor Kadaster en Landmeet kunde kijkt zoo nauw niet, en bekleedt liefst twee ingenieurs, waaronder de voorzitter der ingenieurs-vereeniging, met onbeperkte macht in een voor ons subalterne ambtenaren zoo gewichtige aan gelegenheid. Wij gedragen ons in dit opzicht als de sociaal-democraat, die de bereddering van zijn zaakjes aan een kapitalist delegeerde Aan u allen en speciaal aan de H.H. Gombault en Weijgers, beveel ik mijne beschouwing ter overdenking aan. De voorzitter wijst den heer Hoffmann er op, dat deze ver keerd schijnt te zijn ingelicht. De afgevaardigden werden benoemd uit de Amsterdamsche leden. De heer Weijgers waslandmeter, ging naar Groningen in zijn nieuwe functie als ingenieur-verifi- cateur en hield dus op als afgevaardigde op te treden. Toen ook de heer Gombault niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd spreker aangezocht als afgevaardigde en een tweeden heeft men niet kunnen vinden. 'tWil den heer Hoffmann wenschelijk voorkomen dat er twee afgevaardigden zijn. Hij betreurt het, den heeren Gombault en Weijgers een functie te hebben toegedacht, welke zij niet langer bekleedden; zijne dwaling spruit voort uit onvolledigheid, in dit opzicht, der jaarverslagen; de juistheid van zijn betoog wordt hierdoor echter niet aangetast. De heer van Riessen merkt op dat het niet noodzakelijk is dat er 2 afgevaardigden zijn. De heer Paulussen protesteert met klem tegen hetgeen de heer Hoffmann gezegd heeft, waarin hij een poging ziet, om 244

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 250