Als vraag III aan de orde gesteld wordt zijn 32 stemmen voor het bindend voorschrijven van dat overleg, 17 tegen, terwijl 4 stemmen blanco worden uitgebracht. Als antwoord op vraag IV wordt besloten, dat de regeling geschiede in den geest van het Deensche ontwerp. De heer de Kor ver wil nog iets verder gaan en in de toe komst overleg in technische zaken mogelijk zien. De voorzitter meent dat alle technische vragen in het Deensch ontwerp zijn uitgesloten, als behoorende tot de regeling van den dienst, en vraagt of de vergadering wenscht dat hiervan wordt afgeweken. Dit blijkt niet het geval te zijn. De voorzitter wenscht, alvorens meerdere leden het voorbeeld volgen van enkelen, die de vergadering wegens het vergevorderd uur verlieten, de leden van het stembureau dank te zeggen voor hunne moeite en richt daarna een hartelijk woord tot den na de verschijning van het vergaderingsverslag aftredenden secretaris, waarna aan de orde wordt gesteld punt l van de agenda. De heer Posthuma, het woord verkrijgend deelt het vol gende mede: Een enkel woord in het belang van het kadaster. Wanneer ik een devies voor het kadaster moest noemen, dan zou ik stellig daarvoor nemen: <.<scripta manenh. Ieder onzer toch komt in zijn werkkring voortdurend in aan raking met vroegere hulpkaarten en die aanraking is zoo intens, dat wij ons een volkomen beeld kunnen vormen van de meerdere of mindere waarde dier hulpkaarten, van de meerdere of mindere zorg, waarmee ze zijn opgemaakt. Wij kennen dus allen niet alleen ons eigen werk, maar ook dat onzer collega's en naar mijne overtuiging zijn de beste dienaren van het kadaster diè collega's, welke om hunne hulpkaarten rein te houden van de vele fouten onzer bijbladen, zich de tijdroovende moeite getroosten om hunne hulpkaarten af te trekken van het minuutplan en de goede hulpkaarten uit het archief. Want het ligt voor de hand, dat een aftrek van de bijbladen minder juist moét zijn, omdat de bijbladen niet altijd met de noodige zorg worden bijgewerkt en maar al te vaak worden besmet met minderwaardige hulpkaarten. 248

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 254