253 De overweging, dat de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde een open oor moét hebben voor de belangen van het kadaster deed mij besluiten om als lid toe te treden en met mijne beschouwingen tot u te komen in het vertrouwen, dat mijne collega's mannen zijn, die hun vak hoog houden en daarom gaarne in het algemeen belang een klein eigen belang zullen prijs geven. Daarom heb ik de eer de volgende motie voor te stellen: «De Ambtenaren van het Kadaster, tegenwoordig op de ver- «gadering van de Vereeniging van Kadaster en Landmeetkunde «te Amsterdam op 4 September 1911, overwegende dat de be- «langen van het Rijk en van het kadaster zeer gebaat zouden «worden door de pensioneering der ambtenaren op 65-jarigen «leeftijd, overwegende dat de belangen van het kadaster en zijne «ambtenaren het gewenscht maken, dat het maximumsalaris van 3200 worde toegekend aan alle landmeters, zoodra zij 30 dienst- «jaren hebben, dragen aan het Bestuur dezer Vereeniging op, «om voor deze denkbeelden zoo spoedig en ernstig mogelijk «propaganda te maken.» De voorzitter meent dat een beweging in de richting, als de heer Posthuma wil aangeven, niet van de ambtenaren zelf moet uitgaan, waar de regeering het recht in handen heeft de land meters op 55 jarigen leeftijd te ontslaan, indien zij niet meer ten volle geschikt zijn voor hun dienstwerk. Het is m. i. weinig collegiaal, zegt de voorzitter wanneer een gedeelte der landmeters verbetering tracht te verkrijgen door enkelen in hun rechten te doen verkorten. Bovendien meen ik te moeten opmerken dat men al zeer op timistisch gestemd moet zijn om te denken dat de vroegere pen sioneering een traktementsverbetering zal tengevolge hebben. De minister van Financiën zal gaarne een middel zien aangewezen tot vermindering van de kosten van een dienstvak, maar het is te betwijfelen of Z.Exc. die bespaarde gelden aan de overblijvende ambtenaren zal afstaan tot verbetering van hun traktement. Al hoewel tot nu toe niet verkregen werd de traktementsregeling, welke door het bestuur krachtens opdracht der vergadering werd verdedigd, zal het bestuur zoodra de gelegenheid daartoe maar eenigszins gunstig is blijven aandringen op de verhooging van het minimum tot 1400 en het maximum tot 3400. Nimmer echter zal het tegenwoordig bestuur een opdracht

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 259