2 55 is, wenschte spreker de vergadering te sluiten wegens het ver gevorderd uur. De heer van Riessen kritiseert den brief der Rotterdammers, tengevolge waarvan als zoogenaamd voorschot 7/s der gedane uitgaven voor dienstreizen direct bij den ontvanger der registratie kan worden teruggevraagd. Spreker bejammert het dat een dergelijke brief door de Rot- terdamsche collega's is verzonden, en noemt het een oncollegiale handelwijze, waar de Vereeniging hierin niet is gehoord. die ieder van ons aangenaam moet aandoen, hiervan door geen der collega's zal worden gebruik gemaakt. De heer Krijgsman zegt dat die brief een geschiedenis heeft. Door den bewaarder in Rotterdam werd met den inspecteur er over gesproken, dat landmeters van het kadaster soms groote sommen moeten voorschieten en dat er twee, soms drie maanden over verloopen, eer zij het bedrag dier sommen terug krijgen. De inspecteur had toen geadviseerd: «laten de heeren zich met een verzoek richten tot het hoofdbestuur»waarop door ons een doorloopend voorschot van ƒ150 a f 200 is gevraagd, wat de bekende maatregel heeft tengevolge gehad. Spreker zou het ook beter gevonden hebben, als dit van het bestuur was uitgegaan, maar had de ervaring, dat verzoeken aan het bestuur om acties te steunen niet altijd direct werden opgevolgd. Hij zal in het vervolg zich echter eerst weer tot het bestuur wenden. De heer Hoffmann vraagt of nog 't gebruik bestaat om den sprekers de copie van het vergaderingsverslag voor 't verschijnen ter inzage te zenden, welke vraag de voorzitter bevestigend be antwoordt. De heer Hoffmann dankt hierna den voorzitter voor de leiding der vergadering, (daartoe uitgenoodigd door eenige jongere ambt- genooten, die dankbaar zijn voor hetgeen ze ter Technische Hoogeschool hebben genoten) De heer van Woerden wenscht, nog 2 vragen aan de ver gadering voor te leggen, nl. wenscht men gebruikmaking van de onderwijskrachten en leermiddelen der Technische Hoogeschool of geeft men de voorkeur aan een vakschool met verbreking der banden met Delft? Spreker is overtuigd dat een goede praktijk noodzakelijk is, maar voelt ontzettend veel meer voor een tech- Wotor Vinrvnt- verder Hat als nrotest tegen dezen maatregel. ro

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 261