Op die vergadering werd onder meer voorgesteld pogingen aan te wenden om gedaan te krijgen dat ambtenaren pensioen gerechtigd zouden zijn wanneer zij meer dan 10 dienstjaren hebben. Dit voorstel werd verworpen. Echter werd er op aangedrongen dat het aantal dienstjaren dat aanspraak geeft op pensioen zou worden verlaagd, daar zich thans zeer dikwijls het geval voordoet dat ambtenaren die ongeschikt zijn geworden voor hun ambt en zelf graag den dienst zouden willen verlaten, verplicht zijn in dienst te blijven omdat zij nog niet pensioengerechtigd zijn of wel omdat zij nog geen aanspraak hebben op hun maximumpensioen. De notulen worden onder dankzegging aan den Secretaris onveranderd goedgekeurd. Daarna brengt de Secretaris verslag uit omtrent den toestand der Vereeniging en van de werkzaamheden van het Bestuur in het afgeloopen jaar. Het aantal aangesloten vereenigingen bedraagt thans 22 met tezamen 5000 leden. Spreker dringt er op aan de achtergeblevenen op te wekken tot toetreding, In het afgeloopen jaar werden vier propagandavergaderingen gehouden in vereeniging met den Bond Rechtstoestand. Aan den Minister van Financiën werd een adres gezonden in verband met het wetsontwerp tot regeling der pensioenwetten. In Maart werd een adres ingediend om het aantal maanden, waarnaar de pensioengrondslag berekend wordt, van 60 terug te brengen op 12. Eene memorie werd ingediend betreffende den inkoop van zijdelingsche diensten. Daarna wordt door den Voorzitter medegedeeld het rapport van de Commissie, belast met het nazien der rekening en ver antwoording van den penningmeester over het afgeloopen jaar. De commissie constateert dat de rekening en verantwoording in orde was en brengt den penningmeester hulde voor zijn nauw keurige en overzichtelijke administratie. Besloten wordt den algemeenen penningmeester te dechargeeren, hem dank te zeggen voor het zorgvuldig beheer en de commissie van naziening voor de genomen moeite. De Penningmeester, de heer L. J. C. Poppe, doet mededeeling van den toestand der geldmiddelen over het loopende jaar. Het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 264