Spreker had zich oorspronkelijk voorgesteld deze kwestie bij de rondvraag ter sprake te brengen, doch de overweging, dat wellicht meerdere ambtenaren voor dezelfde moeilijkheid kunnen worden gesteld, deed hem besluiten de zaak te behandelen bij de besprekingen over punt 5 der agenda. Hij wil dan ook aan het Bestuur voorstellen in het propaganda geschrift op te nemen de noodige aanwijzingen voor hen die tijdelijke dienstjaren geldig willen maken voor pensioen. Verschillende sprekers geven hun verwondering te kennen over de door den heer Hamelberg medegedeelde feiten, zij meenen dat toch art. g'iis der pensioenwet den inkoop van tijdelijke diensten geheel regelt. Bij hun dienstvak heeft die inkoop dan ook plaats. De heer Hamelberg zegt ook steeds in de meening te zijn geweest dat art. 9bis die kwestie geheel regelt, doch dat niettemin de door hem genoemde feiten vaststaan en verscheidene landmeters niet in de gelegenheid worden gesteld hunne tijdelijke diensten als adspirant-landmeter voor pensioen geldig te maken. De Voorzitter zegt dat hij gaarne met zijn medebestuursleden de door den heer Hamelberg ter sprake gebrachte kwestie zal bespreken en hoopt hem daarna volledig te kunnen inlichten. Het Bestuur vereenigt zich met het voorstel van den heer Hamelberg om den inkoop van tijdelijke diensten ook te be spreken in de propagandabrochure. Tevens houdt het Bestuur zich aanbevolen voor mededeeling van dergelijke vraagpunten die in andere vereenigingen zich zouden voordoen, teneinde bij de samenstelling der brochure daarmede rekening te kunnen houden. Punt 5 wordt aangenomen. Aan de orde komen dan de voorstellen der afdeeling Arnhem. Voor wat betreft punt 6, i°. wordt adhaesie betuigd met de beschouwingen van het Bestuur. Punt 6, 2°. wordt aangenomen. Bij de behandeling van punt 6, 30. vraagt de afgevaardigde der afdeeling Arnhem het woord ter toelichting van het voorstel. Hij stelt in het licht dat bijzondere onderwijzers niet licht als grondslag van hun pensioen zullen zien gesteld het tractement over de laatste 12 maanden genoten, en wel om de volgende redenen. 2ÓO

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 266