Wanneer onderwijzers bij het openbaar onderwijs worden ge pensioneerd, treden hun opvolgers in dienst onder dezelfde voor waarden als die waaronder de gepensioneerde diende. Plotselinge zeer groote tractementsverhoogingen komen daar niet voor. Bij het bijzonder onderwijs echter kan eenen onderwijzer het laatste jaar een groote salarisverhooging worden verleend, waar door dan zijn pensioengrondslag enorm zou worden verhoogd. Daarom stelt spreker voor dat de pensioenvereeniging in dezen niet zal samengaan met de bijzondere onderwijzers doch zelfstandig optreden. Met het voorstel wordt adhaesie betuigd. Daarna worden behandeld de voorstellen der afdeeling Leiden. Voor wat betreft punt 7, i°. deelt de Voorzitter mede dat dit voorstel in strijd is met de in het rapport 1907 uitgedrukte wenschen. De afgevaardigden voor Leiden verdedigen het voorstel hunner afdeeling. Zij vinden het onbillijk dat sommige ambtenaren eerst op 65-jarigen, anderen reeds op 55-jarigen leeftijd recht hebben op pensioen. Is de dienst van laatstgenoemde ambtenaren zoo zwaar, leveren zij zooveel meer arbeid dat zij 10 jaar eerder versleten zijn dan andere ambtenaren? De wenschen uitgedrukt in het rapport van 1907 zijn die van de toen aangesloten vereenigingen en van het toenmalige bestuur, het is de vraag of de meening der tegenwoordige vergadering daarmede overeenstemt. De heer Te Kolsté deelt mede dat de thans aangesloten ver eenigingen voor het meerendeel dezelfde zijn als in 1907. De Voorzitter stelt voor het voorstel in stemming te brengen. Vóór stemmen de afgevaardigde voor Arnhem en de twee afge vaardigden voor Leiden, terwijl de andere afgevaardigden tegen stemmen, zoodat het voorstel is verworpen. Voor punt 7, 20. verwijst de Voorzitter naar punt 6, 30. der agenda. Punt 7,3°. geeft geen aanleiding tot verdere besprekingen. Naar aanleiding van de mededeeling sub 4 van punt 7 toont het Bestuur de onmogelijkheid aan om een eigen orgaan te bekostigen. De Penningmeester rekent de vergadering voor dat op 1 Januari 1912 de P. V. zal tellen ruim 10500 leden terwijl voor propaganda 3000 exemplaren noodig zouden zijn. Een eigen orgaan, dat elke 3 maanden verscheen zou dan alleen aan porto's reeds ongeveer f 500.per jaar kosten. 26 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 267