2Ó3 dienstwerk naar behooren te verrichten. Spreker meent het vreemd te mogen noemen dat die ambtenaren mogen aanblijven totdat zij zeventig jaar zijn geworden d. i.bijna zonder uitzondering totaal ongeschikt voor het werk waartoe zij zijn aangewezen. De Voorzitter deelt mede dat het Bestuur het wenschelijk acht in de toekomst de algemeene vergaderingen in afwijking van de statuten niet meer altijd te houden te Utrecht doch in een ieder jaar vast te stellen plaats. De algemeene vergaderingen der P. V. hebben altijd plaats den dag vóór de vergadering van den Bond Rechtstoestand. Deze laatste heeft steeds plaats te Amsterdam waarom de Voorzitter de vergadering toestemming verzoekt om in afwijking van de statuten de volgende algemeene vergadering te houden te Amsterdam, te meer, omdat er door het groote aantal ambtenaren te Amsterdam woonachtig, kans bestaat op een vergadering, die beter bezocht zal zijn, dan nu in den regel het geval is. Hiertoe wordt besloten, waarna de Voorzitter onder dankzegging aan de leden en afgevaardigden voor hunne trouwe opkomst te half twee de vergadering sluit. P. J. Hamelberg. BOND RECHTSTOESTAND. De bond tot verkrijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren houdt te Amsterdam een algemeene vergadering op Zaterdag 25 November a.s. tot behandeling van het onderwerpde verhouding van de overheid tot de vakvereenigingen van ambtenaren, voor zoover aangaat de erkenning der vereenigingen bij het vaststellen, wijzigen en opheffen van regelingen de positie der ambtenaren rakende.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 269