26 Directeuren en Commiezen der Posterijen en Telegrafie aan den Minister van Waterstaat gericht, 't welk luidt als volgt: Aan Zijne Excellentie den Minister vun Waterstaat. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de Vereeniging van Direc teuren en Commiezen der Posterijen en Telegrafie, goedgekeurd bij Koninklijke besluiten d.d. 25 Augustus 1906 n°. 57, en 22 October 1908 n°. 62: Bij het dienstvak der Posterijen en Telegrafie geldt, omtrent uitbetaling van salaris bij overlijden, de volgende bepaling: „Ingeval van overlijden van een ambtenaar of beambte hebben diens „erfgenamen recht op het traktement van den overledene over het volle „kalenderkwartaal, waarin het afsterven heeft plaats gehad". Waar hier de billijkheid erkend wordt van uitbetaling gedurende be paalden termijn aan nabestaanden, daar wil het ons toeschijnen, dat door bovengenoemde bepaling te veel aan het toeval wordt overgelaten, en dat wel in een omstandigheid, waarin de mensch zoo'n groote behoefte heeft aan zekerheid, en zorgen voor de toekomst zich juist dan't schrijnendst doen gevoelen. Voor de nabestaanden van ambtenaren die in 't laatst van een kalenderkwartaal komen te overlijden, is deze regeling hard en steekt ze zoo schril af bij hen, over wie het noodlot minder ongunstig heeft beschikt. Uwe Excellentie ontsla er ons van, hier voorbeelden te noemen, waarbij het bittere, dat deze bepaling in zich sluit, zich zoo pijnlijk op den voorgrond plaatste en het leed zoo aanmerkelijk verzwaarde; genoeg zij't, dat zoodanige gevallen zich meer dan eens hebben voorgedaan. Wij nemen dan ook de vrijheid Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, deze bepaling te willen herzien, in dier voege, dat steeds drie maanden uitbetaling van traktement na afsterven plaats hebbe, evenals zulks bepaald is voor de Gemeente-ambtenaren te Amsterdam, een exemplaar van welke verordening wij Uwe Excellentie hierbij doen toekomen. 't Welk doende enz. 's-Gravenhage, Mei 1910. en licht punt i der agenda toe. Bij ons dienstvak geldt de regel, dat ingeval van overlijden van een ambtenaar uitbetaald wordt het traktement van den overledene over de maand, waarin het afsterven heeft plaats gehad. De vereeniging v. K. en L. deed in 1901 pogingen gunstigere bepalingen te verkrijgen en richtte den 14dcn Mei tot Z. Exc. den Minister van Financiën een met toelichting vergezeld verzoek

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 26