267 met het traktement van 300 's maands. Zoodra de landmeter recht heeft op zijne 2e verhooging en zijne maandelijksche bezoldiging dus niet minder dan f 400 bedraagt, heeft hij met zijn gezin recht op passage in de ie klasse. Het zou mogelijk kunnen zijn dat het overtochtsreglement, dat bij Koninklijk besluit is vastgesteld, later zoodanig wordt gewijzigd, dat ook aan landmeters van het kadaster met eene bezoldiging van minder dan ƒ400 's maands, passage ie klasse wordt verleend, doch daarmede zou dan zeker nog geruime tijd heengaan en daarom zou ik aan de jonge landmeters, die overigens genegen zouden zijn in Indischen dienst te treden, den raad willen geven, zich niet te laten afschrikken door de bcpalmg, dat zij de reis naar Indië in de 2e klasse zullen maken, eene reis die, van Genua of Marseille uit, hoogstens 24 dagen duurt, terwijl de inrichting voor de passagiers der 2e klasse, vooral op de nieuwere schepen, zoo goed is als men maar eenigszins wenschen kan. Ik deed hierboven de mededeeling, dat het in de bedoeling lag, zoo mogelijk, pas aangestelde landmeters of adspirant-landmeters met het landmetersdiploma voor den Indischen dienst uitgezonden te krijgen. Dit sluit niet in dat ervaren landmeters met eenige jaren diensttijd niet voor uitzending in aanmerking zouden komen. Voor deze ambtenaren zou ik billijk achten, dat zij al terstond in aanmerking werdengebracht voor één of meer verhoogingen van ƒ75, in verband met het aantal hunner dienstjaren als landmeter bij het kadaster in Nederland, welke dan zouden meetellen voor halve Indische dienstjaren. Door het Ministerie van Koloniën wordt betreffende de voorwaarden voor de uitzending van landmeters voor den Indischen dienst van gedachte gewisseld met de Indische Regeering en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat door dat departement de gelegenheid alsnog zal worden geopend voor sollicitatie op eenigszins gewijzigde voorwaarden. Ten zeerste zult U mij verplichten door dit schrijven zoo mogelijk in de eerstvolgende afievering van ons tijdschrift te willen opnemen. U daarvoor bij voorbaat mijn dank aanbiedende, teeken ik mij, Hoogachtend, (get.) L. C. F. Polderman, Inspecteur van het kadaster in Ned. Indië. 's-Gravenhage, Stadhoudersplein 89. Gaarne voldeden we aan het verzoek bovenstaand schrijven ter kennis van de lezers te brengen. De geachte inzender ver- gunne ons echter op te merken, dat de uitgezonden landmeters, die na 20 jaar verlangen te repatrieeren geen hooger pensioen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 273