OVERTOCHT VAN LANDMETERS NAAR NED.-INDIË. De Heer L. C. F. Polderman, Inspecteur van het kadaster in Ned.-Indië heeft zich de moeite getroost om eenige inlichtingen te verstrekken ten behoeve van Landmeters, die lust mochten gevoelen om naar Indië te gaan. (Zie ons tijdschrift van dit jaar 5e afl. bldz. 265 a 267.) Daar het mij gebleken is, dat de bepalingen van het Kon. Besl. van den 26™ Maart 1910 n°. 42, regelende de indeeling in klassen van de passagiers die voor gouvernementsrekening de reis van hier naar Indië of omgekeerd maken niet algemeen be kend zijn, (zelfs niet bij alle sollicitanten) moge het navolgende in het tijdschrift een plaats vinden. Immers, hoe meer inlichtingen hoe beter, vooral in een zoo gewichtige zaak. Art. 9 van genoemd Kon. Besluit bepaalt dan o.a.: Gerangschikt worden in de 2e klasse: b. onder-luitenants en andere onderofficieren der land- en zee macht boven den rang van sergeant-majoor, en verder: Ongeacht het bedrag hunner bezoldiging worden in de ie klasse gerangschikt de burgerlijke ambtenaren die in het bezit zijn van een diploma van (casu quo van een bewijs van aanstelling tot) doctor in eenige faculteit of arts, ingenieur of technoloog, ver kregen aan de Technische Hoogeschool te Delft of aan de voor malige Polytechnische school, officier van de land- of zeemacht (officier-machinist inbegrepen); met goed gevolg afgelegd eindexamen voor den Nederlandsch- Indischen administratieven dienst of groot-ambtenaarsexamen voor den Indischen dienst; technisch ambtenaar bij het boschwezen in Nederlandsch-Indië, ambtenaar voor Chineesche zaken; gouvernements-veearts hoofdonderwijzer; met goed gevolg afgelegd examen ter verkrijging van de bevoegdheid tot het geven van middelbaar onderwijs; met goed gevolg afgelegd eindexamen van een seminarie of een proponentsexamen. En art. 10 bepaalt o.a.: 319

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 327