320 De leden van een gezin behooren tot de klasse aangegeven voor het hoofd des gezins. Van het maken van conclusiën zal ik mij onthouden. Alleen een enkele vraag. Vergist zich de Heer Polderman niet, waar hij schrijft, dat er geruime tijd zou heengaan, om wijziging in het Kon. Besluit te krijgen? W. J. de Haan. Arnhem, December 1911. TWEEDE KAMER. STAATSBEGROOTING VOOR HET DIENSTJAAR 1912.1) Hoofdstuk VIIb. Uit de Memorie van Toelichting. Voor de VIde afdeeling kosten van administratie van het zegel, de registratie enz. is meer moeten worden aangevraagd o.a. wegens uitbreiding van het aantal Rijksklerken en teekenaars van het kadaster en wegens het voornemen om het bruto-ontvangloon voor de ontvangers bij het dienstvak der registratie te vervangen door vaste zuivere traktementen met eene vergoeding, zooals door de ontvangers der directe belastingen wordt genoten. VId<= AFDEELING. Kosten van administratie van het zegelde registratiede successie, de hypotheken en het kadaster, de vermogensbelasting, de Staatsloterij, de domeinen onder beheer van het Departement van Financiën, het geldelijk beheer der groote ivegen, vaarten, veren en der visscherijen op de Schelde en Zeewwsche Stroomen. Art. 38. Vaste traktementen, vergoedingen, belooningen, toelagen, tege moetkomingen, bureaukosten en belooningen van andere dan Rijksambte naren voor buitengewone werkzaamheden: h. Vaste traktementen van ontvangers en tijdelijke toelagen aan ont vangers wier bezoldiging zou verminderen (46)f 436 000, i. Vergoeding aan ontvangers: i°. voor bezoldiging van particuliere klerken; 2°. als tegemoetkoming in kosten van kantoorlokalen, en 30. voor alle andere kosten van beheer (46)ƒ51 OO0> De bedragen, achter elk onderdeel vermeld, hebben de volgende beteekenis: Raming voor 1912; toegestaan voor 1911; uitgaven gedaan of nog te doen voor iqio

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 328