329 nieke regeling bedoeld. De vergoeding in de Memorie van Toelichting bedoeld is wederom verschillend van aard. Stelselloosheid is in een en ander niet gelegen. Vde Afdeeling. Kosten van administratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, enz. Art. 21, Litt.bbencc. Tegen invoering eener regeling der bezoldiging van de hierbedoelde Rijksklerken gelijk aan die der registratie blijft de onderge- teekende zijne vroeger kenbaar gemaakte bezwaren handhaven. Met het oog op het ten vorigen ja.re medegedeelde omtrent de vooruitzichten voor Rijksklerken der directe belastingen enz. zal het duidelijk zijn dat eene gelijke regeling der bezoldiging van deze twee categorieën daartusschen geen gelijkheid zou vermogen te scheppen. Buitendien, de Rijksklerken der directe belastingen enz. genieten op ruimer schaal emolumenten dan die der registratie. Mocht naar aanleiding van het onlangs ingekomen rapport der ten vorigen jare ingestelde com missie tot vervanging dier emolumenten door een bijslag op de bezoldi ging worden besloten, dan zal de zaak nog eens nauwkeurig worden bezien. Werd den hier bedoelden Rijksklerken uitzicht gegeven op aanstelling op jongeren leeftijd, dan zou zulks tot teleurstelling moeten leiden. Het komt herhaaldelijk voor, dat candidaten die den 23-jarigen leeftijd hebben overschreden, op benoeming moeten wachten tot eene vacature ontstaat. Verlaging van de leeftijdsgrens zou dus niet tot vervroegde aanstelling kunnen leiden zonder eene»gelijktijdige uitbreiding van het korps Rijks klerken, waaraan geen behoefte bestaat. Wegens gebrek aan surnumerairs is eene oproeping gedaan van Rijks klerken, welke voor de waarneming van ontvangkantoren der 4de of 3de klasse in aanmerking wenschten te komen. Waar het te doen was om gewoonlijk kortstondige waarnemingen lag het voor de hand, dat in de eerste plaats aan ongehuwde ambtenaren werd gedacht. Niettemin zijn van de gehuwde Rijksklerken welke zich voor die waarnemingen hadden beschikbaar gesteld en die hadden verklaard dat hunne echtgenooten hen eventueel niet zouden vergezellen naar de aan te wijzen tijdelijke stand plaats, doch gedurende de waarneming bij familie zouden vertoeven, er ook enkelen aangewezen; anderen weder niet, hetzij omdat hunne tijde lijke afwezigheid van het bureau alwaar zij geplaatst waren ongewenscht was, omdat hun de noodige geschiktheid voor de bedoelde waarnemingen niet werd toegeschreven, of om andere dergelijke redenen. Van achter stelling is daarbij geen sprake geweest. Wat betreft de concurrentie, door ambtenaren bij de aministratie der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 337