332 geteekende in overleg getreden met de Rijkscommissie van graadmeting en waterpassing. Deze commissie deelde voorloopig mede, dat zij bij eenige secundaire punten van den tweeden rang vastleggingen; zou doen plaatsen met eene zooveel mogelijk vereenvoudigde methode van meten, ten einde gegevens te verkrijgen voor het maken van eene betrouwbare raming van kosten. Eene beslissing omtrent de uitvoering kan derhalve thans nog niet worden genomen. De ambtenaren bij de graadmeting ingenieurs en rekenaars of schrijvers - zijn geen pensioengerechtigde ambtenaren, omdat zij in dienst zijn niet van deri Staat, maar van de Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing. Aangezien zij echter in dat dienstverband aan het Rijk diensten bewijzen, zijn hunne betrekkingen opgenomen in den bij het ontwerp-Pensioenwet voor zijdelingschen Staatsdienst behoorenden staat A (onder n°. 32). De personen die als heliotropist en als bediende of hulp voor genoemde commissie arbeiden, kunnen, zooals in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Kamer omtrent dat wetsontwerp werd medege deeld, blz. 9, niet geacht worden tot de commissie in dienstbetrekking te staan. Zij komen daarom in bedoelden staat niet voor. De Minister van Financiën Kolkman. PENSIOEN VEREENIGING. Door de Pensioenvereeniging is het volgende adres verzonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Pensioen- vereeniging voor Burgerlijke Ambtenaren, welker Statuten zijn goedge keurd bij Kon. Besluit van 6 December 1909, n°. 81, dat het met belangstelling heeft kennis genomen van het aan Uwe Excellentie gericht adres van de heeren P. Bruël te Middelburg en J. D. Wiering te Leiden, met bijgevoegde Memorie van Toelichting, verzoe kende om de categorie „bedienend personeel aan de Inrichtingen van Hooger Onderwijs en die der Technische Hoogeschool" te willen opnemen onder de genoemde functiën A en B verbonden aan het Wetsontwerp voor pensioneering van zijdelingsche diensten;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 340