39 De vergadering, gehoord de mededeelingen van den heer Hamelberg en de daarop gevolgde besprekingen, van oor deel zijnde dat vastlegging van alle door de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing bepaalde punten in het Rijksbelang dringend noodig is, draagt aan het Bestuur op zich tot de Regeering te wenden met het verzoek maat regelen te nemen tot blijvende verzekering van driehoeks- punten, die naar de thans gevolgde wijze van werken dreigen verloren te gaan of verstoord te worden. Het bestuur wil een toelichtende memorie aan het verzoekschrift toevoegen. De voorzitter verzoekt de heeren Hamelberg, Boer en Bingen deze memorie te willen opmaken. De heer Boer zou onder andere omstandigheden er een eer in stellen deel dier commissie uit te maken. Hij heeft evenwel een gelijke opdracht van de Vereeniging van ingenieurs-verificateur aanvaard en wil daarom liever bedanken; tevens vindt hij't beter dat de indruk gevestigd wordt, dat de drang van verschillende kanten komt. De Voorzitter respecteert die motieven en vraagt den heer Colpa, of deze deel der commissie wil uitmaken. Nadat de heer Hamelberg heeft gezegd dat hij de mede werking der beide heeren op prijs stelt liever dan de memorie alleen samen te stellen, aanvaarden hij en de heeren Bingen en Colpa de benoeming, waarna het voorstel Hamelberg met algemeene stemmen wordt aangenomen. De Voorzitter deelt thans de uitkomst mede van de gehouden tweede vrije stemming, bedoeld in punt g der agenda. Uitgebracht zijn 57 stemmen (waarvan 5 blanco) van de overige stemmen verkreeg de heer van Riessen 30, de heer Krijgsman 10, de heeren W. Holthuizen en Kreeftenberg ieder 2, de heeren van Dijk, W. J. de Haan, Iwema, J. Kater, Paulussen, Pieters, van Woerden en Zeiler ieder 1. De heer van Riessen is gekozen en neemt onder applaus der vergadering de be noeming aan. De Voorzitter wenscht den heer van Riessen geluk met de onderscheiding en de vergadering met hare keuze en zegt dank aan de heeren stemopnemers voor de genomen moeite. Een woord van hartelijken dank richt daarna de voorzitter namens de Vereeniging aan den afgetreden redacteur, den heer de Vries voor al hetgeen hij steeds met zooveel toewijding

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 39