4^ De eenvoudigste, vaak meest praktische benoodigdheden waren niet vergeten; denk slechts aan de in het veld uit den nood reddende meetbandklemmen, de in hooge heide vindbare meetpen met schild enz. Als curiositeit stond naast de tegenwoordige nauwkeurige fijn bewerkte theodolieten een astrolabium uit het begin der 18e eeuw. Ofschoon we ons reeds lang hadden opgehouden in de ver schillende afdeelingen wilden we nog een kijkje nemen in de op de bovenverdieping gehuisveste afdeeling, waar voor niet kadastrale doeleinden afdrukken door daglicht worden gemaakt. Hier was tevens een collectie veldkijkers geëtaleerd en werd ons de gelegenheid geboden hiermede van het prachtige panorama over het IJ en de omgeving te genieten. Toen aan het einde van den rondgang den heeren firmanten dank werd gezegd voor het genotene en voor de bereidwilligheid, waarmede ze hun inrichting, personeel en voorraad instrumenten ter beschikking hadden gesteld, gaven zij te kennen steeds gaarne ieder te zullen ontvangen, die heden niet in bizonderheden alles had kunnen in oogenschouw nemen of die nader met het procédé wilde kennis maken. Aan het einde gekomen van de agenda der 2Óste algemeene vergadering mogen we met voldoening constateeren dat de be langstelling in den bloei onzer vereeniging nog onverflauwd is. Waar we dit jaar mogen wijzen op een na jaren lang streven behaald succes spreken we den wensch uit, dat in het volgend jaar gunstige teekenen mogen verschijnen voor het eindelijk tot stand komen van een betere opleiding voor landmeter van het kadaster. Het streven van onze vereeniging zal steeds meer kans hebben met een goeden uitslag te worden bekroond als gezegd kan worden, dat zij alle ambtgenooten vertegenwoordigt. Moge ieder onzer leden in z'n eigen standplaats, indien daar nog collega's niet-leden zijn, dezen eens terdege opwekken zich toch aan te sluiten om te helpen bevorderen ons aller doel, de behartiging der belangen van de landmeetkunde en het kadaster, welke tevens insluiten ons aller persoonlijke. J. Zijlstra J.Tz. Zutphen, December i g i o.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 42