Kolkers, de Korver, Kreeftenberg, Krijgsman, Mooy, Mulder, Paulussen, Persoon, H. J. Pieters, J. H. Pieters, H. Pijls, Raeven, J. van der Rest, van Riessen, Roelofsen, Smit, Stakman, Suk, Teebaal, de Tempe, Verhoeven, Vos, de Vries, de Vroome, Wagemaker, J. H. de Wal, Wanninkhof, W e s th o eve, We ij gers, van Woerden, Zeiler, Zijlstra. (61 De Voorzitter, de heer J. W. den Har tog h. opent te 10.15 de vergadering met de volgende toespraak Geachte Vergadering, Met genoegen aanvaard ik de vereerende taak u allen mede namens het bestuur welkom toe te roepen op de 2Óste jaarver gadering' onzer Vereeniging en U dank te zeggen voor uw trouwe opkomst. Gevoelde de in 1908 benoemde commissie geen opgewektheid tot voorbereiding van een feest ter herdenking van het 25 jarig bestaan der Vereeniging wegens gemis aan lichtpunten op kadastraal of vereenigingsgebied, thans is aan den kadastralen hemel een komeet in aantocht, hoewel niet met schitterenden staart maar toch eenig licht gevend op ons kadastraal levenspad. Voor uw bestuur, dat sinds de laatste algemeene vergadering bijna uitsluitend door de aktie tot onze lotsverbetering werd in beslag genomen, is het eene voldoening dat thans door Z.Exc. in het begrootingsontwerp voor 1911 een verbetering in uitzicht is gesteld. Wat terzake dezer verbetering door het bestuur is gedaan zal u straks grootendeels uit het jaarverslag blijken. Hoewel niet al onze wenschen zullen worden vervuld, zal de meerderheid onzer reeds dankbaar zijn dat bij den tegenwoordigen stand van 's lands financiën voorgesteld wordt de vierjaarlijksche periodieke verhooging te vervangen door een driejaarlijksche en het algemeen geldend maximum traktement met f 200 te verhoogen, terwijl door het voorstel om aan de 15 oudste landmeters naar anciënniteit een traktement van ƒ3200 toe te kennen de billijkheid van dat maximum wordt erkend. Aan alle leden der volksvertegenwoordiging die tot ons doel medewerkten werd reeds na de begrootingsdebatten voor 1910 dank betuigd, doch hier past nog een woord van dank in 4

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 4