5° „Deze vragen dienen dus op de genoemde ernstige wijze besproken in „uwe vereeniging. „Het antwoord op deze vragen verwachten wij van elke aangesloten ver- „eeniging vóór 30 April 1911. „Zoo spoedig als dit mogelijk is verschijnen daarop de konklusies door „ons Bestuur gemaakt, gevolgd door voorstellen voor de jaarvergadering. „Deze voorstellen worden in de vereenigingen opnieuw behandeld, welke „behandeling maakt, dat het punt op de jaarvergadering goed is voorbereid, „zoodat het dan ook op die vergadering geheel moet worden afgehandeld. „Aan de vereenigingen verder het verzoek ons te willen zenden zooveel „mogelijk alles wat verschijnt over deze voorstellen. „Hier volgen de vragen: „I. Behoort* in eene wettelijke regeling van den Rechtstoestand der „Burgerlijke Ambtenaren ook opgenomen te worden, dat er tusschen de „overheid en de ambtenaarsvereenigingen overleg behoort te geschieden „omtrent het vaststellen, wijzigen en opheffen van regelingen de positie „der Ambtenaren als zoodanig rakende? „II. Zoo ja, hoe stelt uwe vereeniging zich dat overleg voor? „III. Acht uwe vereeniging het gewenscht, dat dit overleg met de „Ambtenaarsvereenigingen bindend wordt voorgeschreven? „IV. Welke verdere opmerkingen heeft uwe vereeniging over deze „aangelegenheid te maken? Namens het Bestuur'. W. H. J. van Hien, Voorzitter. W. J. Meyer, Secretaris. Het bestuur zou alvorens deze vragen definitief te kunnen be antwoorden de zienswijze der leden moeten kennen en meent te kunnen volstaan met aan den Bond Rechtstoestand een kort principieel antwoord te doen toekomen. 't Bestuur stelt dan voor: Vraag I bevestigend te beantwoorden. Als antwoord op Vraag II: a. schriftelijkdoor de vereenigingen in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van ontwerp-besluiten en hare zienswijze daaromtrent kenbaar te maken. b. mondeling door het bestuur of eene daartoe benoemde commissie uit de Vereeniging tot het bespreken c. q. kenbaar maken van wenschen enz op te roepen. Vraag III: in 't algemeen komt ons dit niet wel mogelijk en dus niet gewenscht voor.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 50