5 't bizonder aan de Heeren Mr. van Waterschoot van der Gracht en Mr. Limburg, die door hun bemoeiingen in en buiten de kamers der Staten-Generaal getuigden van een warm hart voor de landmeters, (applaus). Het bestuur is voornemens op de eerstvolgende audiëntie Z. Exc. en het hoofdbestuur dank te betuigen voor de in uitzicht gestelde voorloopige verbetering en den wensch uit te drukken dat binnen afzienbaren tijd ook de overige wenschen zullen worden ingewilligd. Thans nog een enkel woord over het wel en wee onzer Vereeniging. Uit de rekening en verantwoording over 1909 volgens art. 28 v. h. Huish. Regl., opgenomen in de laatste aflevering van ons tijdschrift zult gij gezien hebben, dat we wedefom met een tekort sluiten n.l. van ƒ113.82s. Ofschoon de penningmeester de koorden van de beurs zoo strak mogelijk aanhield en het bestuur in zijn aktie tot lotsver betering de uiterste zuinigheid betrachtte door o.a. bij uitzondering van de drukpers gebruik te maken, kon dit te kort niet worden verhoed. Ons tijdschrift vooral verslindt het leeuwenaandeel van onze inkomsten. We moeten trachten, zonder 't tijdschrift minder belangrijk te maken, de uitgave minder duur te maken. Daartoe is opname van artikelen met minder formules en bizondere teekens aan te bevelen. Ik doe dan ook een beroep op u allen opdat we voortaan allen zooveel mogelijk naar onze krachten en ervaringen mede werken tot het leveren van dergelijke artikelen en berichten. Iedereen in zijn ambtskring heeft meermalen ervaringen, die wel de moeite loonen onder de aandacht der lezers van ons tijdschrift gebracht te worden, zonder daarbij groote berekeningen te moeten voegen. Het ledental, thans 202, waarvan 180 in Nederland verminderde door overlijden met 2. Een der trouwste bezoekers onzer bijeenkomsten de heer Oosterman te Breda overleed 13 September 1909, kort nadat hij de vergadering in Den Haag nog had bijgewoond. Een onzer oud-voorzitters de heer J. T. Hessels te Groningen overleed 9 December van 't zelfde jaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 5