Wanneer we thans zullen overgaan tot behandeling der agenda breng ik u in herinnering art. 9 van het dit jaar in werking ge treden huishoudelijk reglement: «Niemand mag meer dan 2 maal over hetzelfde onderwerp het woord voeren, tenzij met verlof der vergadering», en doe een beroep op uwe medewerking, opdat de debatten zullen getuigen van een ernstig streven voor de belangen der Vereeniging en niet noodeloos zullen worden gerekt, opdat wij na de pauze gelegenheid zullen hebben tot een bezoek aan de ateliers van de firma Ah rend. De Redactie gaf in de laatste aflevering van het Tijdschrift een korte beschrijving van het daar bij te wonen procédé, terwijl ons daar tevens te wachten staat een uitstalling van de meeste werktuigen, die bij ons dienstvak hun toepassing vinden. Ik verklaaf thans deze vergadering geopend, (applaus). Punt a. Voor de notulen der vorige jaarvergadering wordt verwezen naar het verslag dier vergadering, voorkomende in jaargang 25 van het Tijdschrift, blz. 151 en volgende; na rondvraag wordt dit verslag goedgekeurd. Punt b. De Secretaris brengt namens het Bestuur onderstaand verslag uit omtrent den toestand der vereeniging en de bestuurshandelingen sedert de Algemeene Vergadering van 2 Augustus 1909. Het aantal leden in 1910 bedraagt 202, waarvan 180 in Nederland en 22 in Indië; het aantal abonné's op het tijdschrift bedraagt 24, waarvan 21 in Nederland, 1 in Indië en 2 in België. Door tusschenkomst van den boekhandel werden in 1908 26 exemplaren van het tijdschrift verkocht. Het ledental verminderde met 2, dat der abonné's vermeerderde met 3, terwijl het getal exemplaren door tusschenkomst van den boekhandel verkocht, met 3 vermeerderde. In het afgeloopen jaar werd ontvangen 1600,33 en uitgegeven /"1714,15s, zoodat de rekening over 1909 sluit met een te kort groot /113,82s Het tekort over 1908, groot/375,9i werd gedekt door een hoofdelijken omslag, welke f 445 bedroeg. Vergelijkt men de 6

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 6