7 groepsgewijze recaputilatie der uitgaven van vorige .jaren met die over het jaar 1909, dan blijkt dat tengevolge de pogingen gedaan tot het verkrijgen van een betere regeling der traktementen de uitgaven onder e (reis- en verblijfkosten van het bestuur en de redactie) wel iets hooger zijn dan die in de jaren vóór 1907, maar reeds aanmerkelijk lager dan in de jaren 1907 en 1908, en dat het eigenlijk te kort te wijten is aan de meerdere kosten, welke het uitgeven van het tijdschrift bij voortduring, doch vooral in 't afgeloopen jaar heeft meegebracht. Het komt wenschelijk voor, ofschoon dit een moeilijke taak voor haar zal zijn, dat de redactie hare uitgaven beperkt door te trachten dure artikelen zooveel mogelijk te mijden. In verband met den slechten financiëelen toestand der vereeniging was 't niet mogelijk aan medewerkers van het tijdschrift honorarium toe te kennen. Moge deze omstandigheid niet tengevolge hebben, dat vele bekwame medewerkers hun steun aan de redactie onthouden. Liefde voor ons dienstvak en voor de geodetische wetenschap alleen reeds moge vruchtbare gevolgen hebben. De belangen der Vereeniging in Indië werden met toewijding behartigd door den heer H. W. Julsing en in België door den heer Th. Greeve. Ingevolge het besluit der algemeene vergadering van 2 Augustus 1909 werd aan het Bestuur der Vereeniging tot Ondersteuning van Ambtenaren en Beambten in 's Rijks dienst een schrijven gericht, waarbij aansluiting gevraagd werd bij genoemde Ver eeniging. Ofschoon er op gewezen werd dat niet alle leden der Vereeniging voor K. en L. rijksambtenaren waren, werd dit schrijven door den Secretaris der Vereeniging Ondersteuningsfonds beantwoord in dien zin, dat dit feit geen bezwaar was tot aansluiting. Den posten December 1909 ontving ons Bestuur een kennisgeving van de Vereeniging Ondersteuningfonds, inhoudende de mededeeling dat op 't verzoek tot toetreding gunstig was beschikt. De contributie bedraagt f 15.'s jaars. Toen bleek dat in 't ontwerp begrooting voor 1910 geen gelden voor traktementsverbetering van de landmeters van het kadaster waren aangevraagd, heeft het Bestuur den 6den October 1909 aan elk lid der Commissie van Rapporteurs over de Staatsbegrooting

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 7